Сьогодні 4 лютого Церковне свято. Куди не можна йти, щоб із вами та вашими рідними не трапилась біда. Деталі…

4 лютого за новим церковним календарем православні згадують святого Миколая Сповідника. У народі – день Миколи Студеного.

Про що молитися святому, заборони та прикмети дня, що відзначають у православній церкві 4 лютого за старим стилем – розповідаємо в матеріалі.

4 лютого 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

Про що говорять прикмети на 4 лютого

Миколай народився у VIII столітті на острові Крит. У десятирічному віці батьки відправили його в Студійський монастир у Константинополі, де був ченцем його дядько – блаженний Феофан. Микола відучився при монастирі, а потім постригся в ченці. У той час імператор Візантії Лев V Вірменин розпочав гоніння на священиків, ченців і вірян. Миколу теж заарештували і кинули до в’язниці. На волю він вийшов тільки після сходження на престол імператриці Феодори – саме вона повернула іконошанування.

Опісля Миколай був обраний настоятелем Студійського монастиря, однак за кілька років йому довелося піти з нього – через нового розпусного імператора Михайла Третього. Святому довелося поневірятися сім років, поки його не схопили і не повернули в монастир, де він опинився в полоні. Звільнили тільки після смерті імператора, за нового правителя Миколай Студійський знову став настоятелем монастиря.

За сповідницьке життя святого називають Миколай Сповідник. Він отримав дар зцілень від Бога, який залишився і після його смерті.

Свято 4 лютого за старим стилем – день пам’яті апостола від 70-ти Тимофія. Раніше ми розповідали, що можна і не можна робити на церковне свято 22 січня.

Про що говорять прикмети на 4 лютого

Прикмети дня розкажуть про погоду та майбутній врожай:

ліс почорнів – до відлиги;
іній цього дня – буде гарний урожай;
туман високо – до гарної погоди, а якщо опустився на землю – до відлиги і снігу;
ялинові гілки гнуться – до хуртовини, розпрямляються – до гарної погоди.
У народному календарі 4 лютого – свято Микола Студений, Миколай-студеніт. Так його прозвали не тільки за ім’ям святого, а й тому, що зазвичай у ці дні був сніг і мороз. У народі кажуть: “На Студеного Миколу снігу навалить гору”.

Що не можна робити 4 лютого

Що сьогодні не можна робити:

бажати зла, заздрити;
відмовляти в допомозі;
ображати тварин;
байдикувати.

За народними прикметами на Миколу Студеного не радять ходити до лісу – у цей час починаються так звані “звірині весілля”, тож є ймовірність зустріти диких звірів. Не слід також вирушати в далеку дорогу – вона буде невдалою, та стригтися.

Що можна робити 4 лютого

Миколі Сповіднику, оскільки святий мав дар цілительства, моляться про здоров’я, зцілення від хвороб, читають молитви від зустрічі з диким звіром, просять благополуччя.

Цього дня займаються виключно домашніми справами, а також присвячують час догляду за домашніми тваринами.

4 лютого – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Олексій, Андрій, Анна, Аркадій, Борис, Василь, Георгій, Дмитро, Катерина, Іван, Кирило, Марія, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Федір, Юрій.Джерело