Сьогодні 23 лютого Цеpковне cвято. Кому в цей день М0ляться?.. та що не варто робити дівчатам…

23 лютого за новим церковним календарем православні згадують священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. У народі свято називається “Кислі дівки”. Про заборони і прикмети дня, що відзначають у православній церкві 23 лютого за старим стилем – у матеріалі.

23 лютого 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
23 лютого за новим стилем (8 березня за старим стилем) – день пам’яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського.

Полікарп народився і жив у I-II століттях, на території сучасної Туреччини. Він був сиротою, виховувала його християнка Калліста. Коли вона померла, Полікарп роздав майно бідним, а сам став аскетом.

Його вчителем був апостол Іоанн Богослов. Згодом і сам Полікарп став найшанованішим богословом у Малій Азії. Спочатку його поставили дияконом, а потім єпископом Смирни, навколо себе він зібрав учнів.

Полікарп усе життя провів у служінні Богу, створив “Послання до Філіппінців”. Але коли йому було 86 років, то почалися гоніння на християн. Єпископа також змушували зректися Христа, а коли він відмовився, то святого спалили живцем.

Свято 23 лютого за старим стилем – день пам’яті преподобного Прохора, чудотворця Києво-Печерського, а також ікони Божої Матері “Вогневидна”.

Про що говорять прикмети на 23 лютого

У народному календарі 23 лютого – свято “Кислі дівки”. За народною прикметою, якщо до цього дня дівчина не заручилася, то може просидіти в дівках до літа і “киснути”.

Багато прикмет дня пов’язано з птахами:

чути стукіт дятла – весна буде пізньою;
горобці почали вити гнізда – холодів більше не буде;
голуби воркують – до гарної та ясної погоди;
сорока сховалася під дах – до хуртовини.

Вважається, що якщо цього дня випав туман, то літо буде сирим і дощовим.

Що не можна робити 23 лютого
Серед заборон, що сьогодні не можна робити – лаятися, пліткувати, відмовляти в допомозі, сумувати.

За народними прикметами дівчатам не слід цей день проводити в суто жіночій компанії, щоб не залишитися самотньою. Не радять змітати павутиння в оселі та вбивати павуків – інакше не буде щастя, а також ходити в старих речах.

Що можна робити 23 лютого
У святого Полікарпа Смирнського просять допомоги у вихованні дітей. Також вважається, що святий може зцілювати від хвороб.

За старовинною традицією незаміжнім дівчатам, щоб швидше вийти заміж, цього дня потрібно спекти пиріг і пригостити ним незаміжніх подруг.

23 лютого – іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Климент, Іван, Сергій, Кузьма, Олексій, Михайло, Мойсей, Микола, Олександр.Джерело