Сьогодні 16 лютого Церковне свято. Що саме в цей день потрібно зробити та в який одяг категорично заборонено вдягатися..

Яке церковне свято відзначають 16 лютого за новим і старим стилем, що не можна робити і у кого іменини.

16 лютого за новим церковним календарем православні згадують святих Памфила пресвітера і 11 мучеників. У народі – свято Памфил. Розповідаємо про заборони та прикмети дня і що відзначають у православній церкві 16 лютого за старим стилем.

16 лютого 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

16 лютого за новим церковним календарем – день пам’яті святих початку IV століття Памфила пресвітера та 11 мучеників – Валента диякона, Павла, Порфирія, Селевкія, Феодула, Іуліана, Самуїла, Іллі, Даниїла, Єремії, Ісаї.

Памфил жив у III столітті і був пресвітером у Кесарії Палестинській. У той час він був одним із найбільших богословів.

Народився Памфил у Бериті Фінікійському, здобув гарну освіту. Коли став пресвітером, став вивчати християнську літературу, а також збирати християнські письмові пам’ятки і пояснювати Святе Письмо – йому вдалося зібрати бібліотеку з 30 тисяч томів. При церкві Памфил організував богословську школу і навернув у християнство багатьох язичників.

Святому в його справах допомагали Валент і Павло. Пізніше їх усіх за наказом правителя Кесарії Палестинської Урбана ув’язнили, а з приходом наступника – стратили разом з іншими мучениками.

Свято 16 лютого за старим стилем – день пам’яті праведних Симеона Богоприїмця і Анни пророчиці.

Про що говорять прикмети на 16 лютого

У народному календарі 16 лютого – свято Памфил.

якщо цього дня надто тепло – чекай ще похолодання;
ворони розкаркалися – похолодає;
сильний снігопад – до пізньої весни.

Також вважається, що якщо цього дня випало багато снігу, то літо буде холодним і дощовим.

Що не можна робити 16 лютого

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – це насамперед лаятися, інакше довго не зможете помиритися. За народними прикметами цього дня не слід позичати гроші, шити та в’язати.

Сьогодні не можна носити одяг чорного кольору.

Що можна робити 16 лютого

Святим мученикам, які віддали свої життя за віру в Господа, цього дня моляться про все, що турбує. Святих просять про здоров’я, зцілення, заступництво та допомогу в будь-яких справах. Головне – молитва має бути щирою.

16 лютого – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Павло, Ілля, Данило, Макар.Джерело