Єрмак Зробив Заяву Щодо Результатів Зустрічі Радників Лідерів «Нормандської Четвірки» ВІДЕО

У середу, 26 січня, голова Офісу президента Андрій Єрмак після зустрічі радників «нормандської четвірки» заявив, що сторонам вперше з 2019 року вдалося узгодити спільне комюніке Про це він сказав під час брифінгу, передає Еспресо.TV.

Пише https://puer.org.ua

«Важливо, що сьогоднішнє комюніке — це перший документ, який вдалося узгодити, починаючи з грудня 2019 року. Робота продовжується, і я можу вам сказати, що Україна як завжди готова до переговорів, для зустрічей 24/7. Бо для нас, для президента і його команди, ціллю є припинення війни, повернення наших територій, а сьогодні — і зняття напруги», — сказав Єрмак.

Голова ОПУ додав, що українська та російська сторони під час зустрічі відкрито задекларували, що мають розбіжності у питанні трактування Мінських домовленостей, а також їх виконання. Проте Єрмак наголосив, що в обох сторін є бажання працювати над цими розбіжностями.

Крім того, він зазначив, що деескалація на кордоні є пріоритетом, і про це Україна домовлятиметься в майбутньому. Він додав, що документ щодо режиму припинення вогню на Донбасі, який узгодили у 2020 році, є актуальним, і робота над врегулюванням ситуації на Сході України продовжується.

«Ми приїхали сюди відстоювати українські інтереси, а провокації покликані для того, аби зірвати мирний процес. Однак позиція президента, та наша зокрема, принципова», — сказав Єрмак.

Водночас голова ОПУ додав, що зустріч пройшла у «тривожний час, коли довкола українських кордонів близько 100 тис. російських солдатів». Українська сторона заявила, що очікує деескалації, проте основною темою для розмови був існуючий збройний конфлікт на Сході України та його вирішення.

«Сьогодні наша дискусія була навколо війни на Донбасі, навколо Мінських домовленостей, навколо всього того, що розглядається у нормандському форматі. Але я чітко заявив, що ми очікуємо деескалації не тільки щодо окупованих територій, але й взагалі довкола українських територій», — заявив Єрмак.

На його думку цю зустріч можна вважати «реанімацією «нормандського формату» і це є позитивним сигналом.

Також Єрмак анонсував наступну зустріч радників лідерів «нормандської четвірки».

«Наступна зустріч відбудеться незабаром, можливо, навіть за 2 тижні. Вона відбудеться у Берліні», — сказав він.

Водночас представник РФ Дмитро Козак назвав ці перемовини «непростими, але доволі відвертими» та сказав, що «необхідно дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі».

«Розмова була досить відвертою. Домовилися, що незалежно від різночитань щодо Мінських угод, перемир’я має дотримуватися, і угода, яка підписала 22 липня, має виконуватись», — заявив Козак.

Окремо представник РФ назвав умову, за якої можливе проведення саміту «нормандської четвірки». За його словами, це буде можливо після узгодження проведення виборів на Донбасі.

«Саміт лідерів «нормандської четвірки» буде можливий після того, як будуть узгоджені всі аспекти правового статусу Донбасу для того, щоб узгодити умови виборів в регіоні», — заявив Козак.