Щоб врятувати ДТЕК Ахметова уряд зупиняє Рівненську АЕС і підніме ціни на електрику для населення

Від мережі відключено ще один атомний блок Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт.

Про це повідомив у Facebook депутат “Слуги народу” Андрій Герус.

“Сьогодні, 29 квітня о 20: 05 після спрацювання автоматики від мережі був відключений ще один атомний блок – номер 3 Рівненської АЕС потужністю 1000 МВт. Загальна потужність працюючих блоків “Енергоатому” впала до 7300 МВт. Ще кілька місяців тому в Україні працювали блоки АЕС загальною потужністю 11400 МВт, що на 56% більше, ніж зараз. Непрацюючі блоки “Енергоатому” будуть заміщені блоками вугільних електростанцій”, – повідомив Герус.

Пише https://spnews.pp.ua

Зазначимо, що Ольга Буславець, виконуюча обов’язки міністра енергетики та вугільної промисловості, запропонувала зупинити ряд енергоблоків атомних електростанцій.

У підсумку держкомпанія Енергоатом отримала розпорядження зупинити відразу три енергоблоки АЕС сумарною потужністю 3 тисячі мегават. Для кращого розуміння-це, по суті, повна зупинка Рівненської АЕС. В даному випадку виникає логічне запитання-для чого це потрібно робити? Відповідь, як то кажуть, очевидна.

Якщо зупинити енергоблоки АЕС, то не доведеться зупиняти сонячні електростанції Ріната Ахметова працюючого на високому «зеленому тарифі». Крім того, вугільні станції найбагатшої людини країни теж отримують свою частку ринку.

У такій ситуації Енергоатом стає просто банкрутом, і щоб цього не допустити, парламент готується прийняти законопроект, що передбачає виділення компанії з бюджету допомоги в розмірі 10 мільярдів гривень. У підсумку вимальовується наступна двухходовочка.

Спершу Енергоатом рятує ДТЕК Ахметова від повторення долі Приватбанку, тобто, від націоналізації, після чого вже саму компанію рятують грошима платників податків.

Раніше Міністерство енергетики і навколишнього середовища затвердило прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік, згідно з яким виробництво електроенергії держкомпанії НАЕК Енергоатом буде скорочено на 50%.

Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в країні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ЮУАЕС), Хмельницької (ХАЕС).

Зокрема, третій блок Рівненської АЕС буде виведений в резерв на 87 діб.