ЩО БУДЕ ІЗ БЕЗВІЗОМ ПО ЗАКІНЧЕННЮ КАРАНТИНУ, УКРАЇНЦЯМ ПОКАЗАЛИ ЙМОВІРНИЙ СЦЕНАРІЙ

Чи вплине коронавірус на безвіз по всьому світу

Фактично майже половина населення світу опинилися замкнені вдома. Хоча хаос із закриттям кордонів через COVID-19 поки що не позначився на рейтингу паспортів, але карантин ще триває. Ситуація з пандемією COVID-19 може непоправно вплинути на світову мобільність в майбутньому. Українцям показали ймовірний сценарій із безвізом.

Пише http://info-life.in.ua

Так, 7 квітня компанія Henley & Partners показала оновлений Індекс паспортів, який аналізує візові правила 200 держав у другому кварталі поточного року і ранжирує їх за кількістю країн безвізового в’їзду.

Безвиз, фото: euneighbours.eu

Політологи Угур Альтундал і Омер Зарплі з Університету Сіракуз і Університету Піттсбруга сходяться на думці, що ситуація з коронавірусом може вплинути на світову мобільність в довгостроковій перспективі. Раніше при прийнятті безвізових угод охорона здоров’я не бралась до уваги, але зараз стурбованість якістю медичної безпеки країни може стати новим фактором, який спричинить скасування віз, особливо для багатих і розвинених країн, економіка яких не залежить від в’їзного туризму.

Скасування безвізу

Скасування безвізу

Разом з тим, професор економіки Сімон Бертолі з дослідницького центру з вивчення міжнародного розвитку CERDI, вважає, що пандемія може призвести до більш інтенсивного міжнародного співробітництва, і, як наслідок, більш інтенсивного обміну угодами про безвіз.

Українці теоретично можуть відвідувати без візи 129 країн світу. Український паспорт займає 44-е місце у глобальному рейтингу. Рівно рік тому цей показник був 128 країн і 40-е місце у світі