Сезон невдовзі розпочнеться! Коли садити картоплю навесні і як правильно це робити — поради для гарного врожаю..

Весна з давніх-давен була початком довгої роботи для тих, хто вирощує город і сад. Сьогодні ми розповімо, коли починати саджати картоплю і як правильно це робити, щоб урожай був щедрим. Коли садити картоплю навесні — читай у нашому матеріалі.

Коли садити картоплю навесні 2023: правила посадки
Над питанням, коли садити картоплю навесні часто задумуються як досвідчені аграрії, так і ті, в кого є дача та власний город. Адже щороку погодні умови непередбачувані і важливо, щоб посадка не замерзла.

Універсальним правилом висадки є прогрів землі. Коли ґрунт буде прогрітий до 7°C, можна починати садити картоплю. Але перевіряти температуру ґрунту не обов’язково. Зазвичай, коли розпускаються листочки берези, земля готова до роботи. Часто цей період припадає на середину квітня — початок травня.

Ранні сорти картоплі можна саджати в перших числах травня, якщо ж ти садитимеш більш пізні сорти, для цього підійде середина травня, початок червня.

Садити картоплю в березні не рекомендується, адже земля ще дуже холодна і картопля просто замерзне, не дасть врожаю.

Як посадити картоплю навесні
Спершу потрібно підготувати грядки та саму картоплю. Для посадки вибери сорт — ранній, середній чи пізній. Рання картопля дуже смачна, і їсти її потрібно відразу. А пізні та середньостиглі сорти підходять для довгого зберігання.

Найкращим способом вибору смачної картоплі є придбати кілька сортів та приготувати. Так тобі буде простіше визначитися з тим сортом, який ти хочеш виростити.

Щоб посадити картоплю, підготуй землю. Для цього вибери місцину, яка добре прогрівається сонцем, перекопай ґрунт, прибери бур’ян. На кожен квадратний метр бажано додати 8-10 кг компосту, перегною чи іншого добрива.

Картопля для висадки має бути пророслою. Викопай лунки глибиною 10 см та вклади картоплю паростками догори. Між кожною картоплиною має бути відстань 30 см, а між рядами — по 70 см. Закопуй лунки.

Поливати грядки після посадки не потрібно, адже картопля має вологу на перший час. Поливай картоплю раз на 7-10 днів, а коли зявляться бутони, полив має бути двічі на тиждень.Джерело