Росію позбавили унікальних технологій видобутку нафти та газу – з країни пішли всі компанії “великої четвірки”

Росія втратить унікальні технології буріння та обслуговування нафтогазових свердловин. Чотири найбільші світові нафтосервісні корпорації – “велика четвірка” Halliburton, Schlumberger, Baker Hughesb та Weatherford – згортають діяльність у РФ через санкції. Про терміновий вихід із РФ йдеться в офіційній заяві Halliburton. При цьому діяльність корпорації та реалізація інвестиційних проектів у Росії припиняється “негайно”, передають Патріоти України.

Пише https://bbc-ccnn.com

“Halliburton оголосила про негайне припинення подальшої діяльності в Росії, оскільки компанія дотримується санкцій, що забороняють транзакції і роботу, у тому числі для деяких державних російських клієнтів. Halliburton буде приділяти першочергову увагу безпеці та надійності в міру згортання операцій, що залишилися в Росії”, – йдеться в заяві.

Декілька тижнів тому підприємство вже призупинило всі поставки в Росію деталей та продуктів. Halliburton надає унікальні послуги у цій сфері та не має російських конкурентів, зазначили у компанії. Halliburton заснована у 1919 році. Зараз вона є одним із найбільших у світі постачальників продуктів та послуг для енергетичної галузі. У корпорації працює близько 40 000 співробітників із понад 70 країн світу.

Гендиректор ще однієї нафтосервісної компанії Schlumberger Олів’є ле Пеш повідомив, що “компанія негайно призупиняє нові інвестиції та впровадження технологій” у Росії. Schlumberger пообіцяла стежити за ситуацією навколо України та Росії та діяти у повній відповідності до чинного міжнародного законодавства та санкцій. “Ми закликаємо припинити конфлікт і відновити мир та безпеку в регіоні”, – заявив ле Пеш.

“Криза в Україні викликає серйозне занепокоєння, і ми рішуче підтримуємо дипломатичне рішення. Ми засуджуємо насильство, наші серця – із постраждалими”, – заявив голова та генеральний директор Baker Hughes Лоренцо Симонеллі.

“Ми висловлюємо найглибші співчуття всім, хто постраждав від кризи в Україні, і щиро сподіваємося, що світ скоро відновиться… Після введення санкцій 24 лютого 2022 року ми призупинили постачання і будь-які нові інвестиції або розгортання нових технологій у Росії. У нас немає активних спільних підприємств або партнерств у Росії”, – заявив президент Weatherford Гіріш Саліграм.