“Привезли К-віpус та ігнорують. Тут може бути дуже багато хворих”: мешканка Тисмениці шoкyвaлa розповіддю про життя в місті

За словами жінки, інфікована контактувала щонайменше з 90 особами.

До ТСН.ua 23 березня звернулася мешканка Прикарпаття Наталія Стельмах, яка представилась психологинею дитячого садочка і розповіла про ситуацію з К-вірусом у їхньому районному центрі – місті Тисмениця Івано-Франківської області.

Пише http://www.replikanews.org

Так, жінка повідомила, що у місті люди, які повернулися з-за кордону, не дотримувалися режиму самоізоляції, навпаки – вели дуже активний спосіб життя, приховуючи факт відвідування європейських країн. Згодом у однієї з таких місцевих мешканок, яка повернулася з Франції і не самоізолювалася, а продовжувала ходити на роботу в магазин, водила до садочка дитину, виявили К-вірус.

Своєю чергою, головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук 21 березня підтвердив, що на Прикарпатті зафіксовано ще один випадок захворюваності у жінки (29 років), яка нещодавно повернулася з Франції. За його словами, пацієнтка перебуває в ізоляторі обласної клінічної інфекційної лікарні. Контактні особи – на самоізоляції. Стан хворої легкого ступеня важкості, вона не потребує підключення до апарату штучної вентиляції легень та отримує симптоматичне лікування.

Нам також вдалося телефоном поспілкуватися і з керівником Тисменицької міської лікарні Сендецьким Романом Володимировичем, який запевнив, що усім пацієнтам зроблять швидкі тести.

“Сьогодні (24 березня) усі пацієнти будуть обстежені швидкими тестами”, – заявив головний лікар, однак на питання, чи є наразі у наявності у них тести, він відповів: “Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА робить розподіл тестів, і це все, що я можу сказати щодо цієї ситуації”.

Сама ж Наталія, яка контактувала з хворою, опинилася в цій лікарні з діагнозом пневмонія. Жінка просила лікарів зробити їй тест на К-вірус, однак ті відмовили.

“Я попросила мого лікаря зробити мені тест, оскільки я контактувала з інфікованою людиною. Однак завідувачка лікарні не дозволила лікарці робити мені тест, бо у мене температура 37 а не 40 градусів”, – жаліється жінка.

Більше того, Наталія проходить лікування у міській лікарні, де від 17 до 21 березня перебувала і хвора на К-вірус жінка.

За її словами наразі і у лікарні, і у поліклініці, куди спочатку прийшла інфікована, спостерігається паніка, оскільки та контактувала з медперсоналом, який наразі відправили на самоізоляцію. А терапевтичне відділення поліклініки взагалі на карантині.

“17 березня жінка, яка повернулася з Франції орієнтовно 8 або 9 березня, прийшла до міської поліклініки, стояла у черзі до ЛОРа. Після чого її з поліклініки відправили до міської лікарні, де вона перебувала до 20 березня неізольовано. Ходила без маски, контактувала з іншими пацієнтами та медиками. Випадково вона комусь сказала, що була за кордоном, і тоді лікарі її ізолювали до окремої палати та взяли тест, який виявився позитивним. І лише 21 березня, десь о 14:00, її забрали до інфекційної лікарні міста Івано-Франківська, бо у Тисмениці такої лікарні немає”, – розповіла Наталія.

Вона також додала, що забирати інфіковану приїхала машина та двоє лікарів у спеціальних захисних костюмах з Івано-Франківська. На думку жінки, у місті наразі може бути дуже багато хворих, але лікарі не роблять тести, щоб це дізнатися, хоча вони у місті є.

За матеріалами зі сторінки tsn.ua