Прославляв Україну далеко за її межами, проте… Страшн хвороба забрада життя відомого українця

У неділю, 8 серпня, пішов із життя відомий український художник та директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд. Йому було 59 років.Про це у Facebook повідомив співробітник музею Кирило Ліпатов, але після він видалив пост. Інформацію про смерть художника OBOZREVATEL підтвердили в самій установі.

Пише https://world-news.video

Причину смерті Ройтбурда Ліпатов не назвав, проте відомо, що в останні роки життя в художника були проблеми зі здоров’ям. Журналіст та нардеп Микола Княжицький написав у Facebook, що Ройтбурд страждав на онкологічну хворобу.

Скриншот.

В останньому своєму інтерв’ю виданню “Бабель” діяч культури розповідав, що він погано спить і ходить. На фото було помітно, що він сильно схуд і змінився зовні. Художник погодився лише на два знімки.

Ройтбурд встиг дати останнє інтерв'ю.

Реакція українців на смерть Ройтбурда

У мережі відреагували на трагічну новину. Багато хто з українців був шокований смертю Олександра Ройтбурда, люди писали про те, що ця інформація “не вкладається в них у голові”.

Президент України Володимир Зеленський зазначив у соцмережі, що Ройтбурд зміг зробити музей мистецьким простором та зацікавити ним широку аудиторію, він підходив до справи з душею та не боявся експериментів. Глава держави висловив співчуття рідним та близьким померлого, а також всім шанувальникам його творчості.

“Його роботи сповнені любові, жаги до життя, часто – іронії і навіть самоіронії. Смерть художника – велика втрата для українського мистецтва. Але він назавжди залишиться в наших серцях, а його полотна – нашим культурним спадком”, – додав Зеленський.

Головний редактор “Бабеля” Євген Спірін написав у Facebook, що протягом чотирьох років художник “воював” із місцевими депутатами від ОПЗЖ і зміг довести, що він – справжній керівник Одеського художнього музею.

“Це, мабуть, один із найкращих музеїв України. На фото Саша посміхається, але в житті він уже не посміхався. Саша зробив музей, а музей зробив Сашу. Ройтбурда більше немає”, – додав Спірін.

Нардеп від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко також відреагував на смерть Ройтбурда. Він написав, що художник, який також був депутатом Одеської облради від “ЄС”, “був великим митцем, який дійсно любив Україну”.

Ніна Міщенко розповіла про те, як познайомилася з Ройтбурдом у 2012 чи 2013 році, а в лютому 2021-го художник провів для неї та її колег екскурсію Одесою.

“Здавалося, його знають там всі… Вчора в Одесі, схоже, навіть природа протестувала, що Саша вмирає. Злива, град та навіть сніг. Дуже сумно!” – написала вона і висловила надію, що музей “не зіпсують” після смерті художника.

“Сашо… дорогий…як гірко…Царства небесного…”, “Велика втрата”, – писали користувачі.

Скриншот.
Скриншот.
Скриншот.

Що відомо про Ройтбурда

Він народився в Одесі 14 жовтня 1961 року. Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту, жив і працював як у рідному місті, так і в Києві.

У 2014 році брав участь у конгресі “Україна – Росія: діалог”, а в 2018 він став одним із тих, хто підтримав відкритого листа діячів культури до режисера Олега Сенцова, який тоді перебував в ув’язненні в Росії.