Посівний календар на 8-29 лютого. Що і в які дні потрібно сіяти, щоб отримати міцну і здорову розсаду

Заплановані роботи в саду і городі завжди важливі, особливо коли ми готуємося до весняного сезону. З врахуванням фаз місяця та посівного календаря, можна здійснювати оптимальні заходи догляду за рослинами.

Ось що варто зробити в період з 8 по 29 лютого:

8-10 лютого: Дні Молодика, які за посівним календарем не рекомендуються для роботи з рослинами.

11-12 лютого: Можна приступити до сівби розсади баклажанів, перців, помідорів, капусти і огірків. Також варто провести пікіровку розсади в теплиці, прополку бур’янів та посів квітів. Рекомендується збільшити полив рослин, але утриматися від пересадки, пошкодження кореневої системи та обрізки гілок, оскільки рани можуть довго загоюватися.

12-13 лютого: Дні не дуже родючі, але можна посіяти розсаду гострого перцю і квасолі, а також посадити часник, цибулю і пряну зелень. Інші рослини краще відкласти на пізніший термін. Дозволено підживлювати і удобрювати рослини, боротися з бур’янами, хворобами і шкідниками, а також заліковувати рани.

14-15 лютого: Дні дуже родючі, і це чудовий час для сівби і посадки будь-яких рослин, таких як кріп, петрушка, селера, шпинат, прянощі, м’ята, розсада овочів і квітів. Особливо вдалі дні для вирощування гороху і квасолі. Також можна взятися за заготовку живців.

16-18 лютого: Хороші дні для посіву квасолі, гороху, сочевиці та посадки розсади квітів. Рекомендується перевірити насіння та цибулини на придатність до посадки і зайнятися лікуванням хвороб і морозобоїн на деревах і чагарниках. Рясні поливи не рекомендуються.

19-23 лютого: Найврожайніші дні місяця, ідеальний час для сівби і посадки будь-яких культур. Можна сіяти розсаду овочів, квітів і суниці на підвіконні, а в теплиці з обігрівом – посадити ранні сорти огірків, томатів, капусти, дині, гарбуза і салату. Також можна обрізати садові та кімнатні рослини, а також зайнятися захистом саду від гризунів.

24-25 лютого: Дні повного місяця, коли не рекомендується сівба та посадка рослин, але можна зайнятися снігозатриманням на ділянці.

26-27 лютого: Не дуже врожайні дні, проте можна пересаджувати, обрізати, удобрювати і лікувати рослини. З рослин можна садити селеру, кріп, петрушку, шпинат, салати і часник. Інші культури краще відкласти на інший час.

28-29 лютого: Останні дні зими сприятливі для посадки на розсаду рослин, які дають плоди під землею. Можна сіяти зелень, салати, цибулю і часник, а також проводити зимові щеплення, обрізку гілок і саджанців плодових дерев та винограду.