Помер батько Вакарчука… Важко стримати емоції. Депутат вразив словами

Іван Вакарчук протягом свого життя зробив великий внесок у розвиток освіти і науки України

Пішов з життя Іван Вакарчук – колишній міністр освіти і науки України, ректор Львівського університету, батько музиканта і нардепа Святослава Вакарчука. Про це повідомив керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

«Велика втрата. Від нас пішов Іван Вакарчук. Велика людина, той хто вмів змінювати життя на краще. Для мене улюблений ректор alma mater, міністр освіти з яким мав честь співпрацювати, міняючи цю галузь», – написав В’ятрович.

За словами В’ятровича, Іван Вакарчук «зробив так, що від 2008 року майже по пів мільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі».

Голова Інституту нацпам’яті наголосив, що Вакарчук повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо – кримськотатарську.

«Він був науковцем високого рівня і робив усе, щоб держава створила умови для науки в університетах. З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» – так назвали його тоді медіа і тут не було перебільшень», – резюмував В’ятрович.

Пізніше трагедію підтвердив і сам Вакарчук, заявивши, що помер не просто його батько, а й найкращий друг.

“Сьогодні не стало мого найближчого друга … Людину, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще, ніж будь-хто на цій землі … Не стало люблячого чоловіка і батька і дідуся … Людини, яка створила міцну і люблячу родину … Не стало справжнього патріота … Людини, яка своїм розумом і своїм серцем здобував нашу незалежність, а потім по цеглині ​​розбудовував рідну державу … Не стало видатного вченого … Людини, закоханої в науку, і вірного їй до останнього подиху … Не стало справжнього учителя.. Людини, яка навчила і виховала тисячі інших Людей … Спасибі тобі, тато … люблю тебе, і завжди буду любити … З Богом … “, – написав співак.