Польща відкрила кордон! Почалася масова “депортація” заробітчан!

У понеділок, 16 березня, Польща тимчасово відкрила свій кордон і дозволила виїзд всім українцям, які намагаються повернуться додому. При цьому перевірки громадян проходять з мінімальними вимогами, а пропуск здійснюється максимально оперативно. Про це повідомляє телеграм-канал Резидент.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Відомо, що 14 березня Республііка Польща закрила всі свої кордони на в’їзд і виїзд в зв’язку із загрозою поширення коронавируса на території держави. Карантин запровадили на 10 днів з можливістю продовження цього рішення.

Після введених Польщею обмежень на кордоні з Україною вночі, 15 березня в прикордонній зоні зібралося понад п’ять тисяч українських громадян, які влаштували страйк. Головним їх вимогою стало відкриття кордону для повернення додому. При цьому до ранку напруження ситуації на польському кордоні трохи спав, оскільки прикордонники дали дозвіл на виїзд. Крім того, всіх настійно просили забирати по шляху інших українців, оскільки пішохідні пункти пропуску залишаються закритими.

Консул генерального консульства України в Любліні, Валах Артем Володимирович, підтвердив інформацію про те, що водіям автобусів і бусів можна підбирати українських громадян, які чекають вирішення ситуації на кордоні. При цьому, за словами консула, завантаження транспортних засобів повинна присходят по максимуму і дуже швидко. Консул попередив, що штрафи водіям пасажирських транспортних засобів виписуватися не будуть, а сотні українців зможуть повернуться додому.

В даний момент на кордоні очікують вирішення ситуації сотні українських громадян з речами і валізами. Польща пішла на поступки і дозволила виїзд зі своєї території.