Поки ми спали! Відбулось немислиме – на пізній нараді все вирішили.

Кабінет Міністрів України очікує піку захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 на початку травня. Після його проходження почнуть упроваджувати антикризові заходи з підтримки економіки. Про це Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній нараді щодо подолання епідемії коронавірусу повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Під час наради детально обговорили виплати лікарям та медичному персоналу, який нині задіяний у боротьбі з поширенням хвороби. Додаткові виплати відбудуться наприкінці квітня, коли медики отримають основні зарплати.

Також в уряді пояснили причини затримки одержання даних щодо кількості заражених коронавірусом із семи областей. В одному з регіонів відбулася технічна помилка, десь перезавантажували обладнання, але в цілому на Великдень багато українців з підозрілими симптомами вирішили не звертатися до лікарів. В уряді повідомили, що всі дані обов’язково будуть включені до загальної статистики.

Додатково Президент подякував Національній гвардії за допомогу з розвантаженням літаків, які привозять засоби захисту.

«Дякую керівнику Нацгвардії та прошу передати нашу щиру подяку всьому особовому складу», – сказав Володимир Зеленський.

В свою чергу, Кабінет міністрів України планує продовжити карантин в Україні. Водночас уряд може запровадити пом’якшення у деяких сферах.

Таку заяву зробив український прем’єр Денис Шмигаль у коментарі РБК-Україна. Зокрема, очільник уряду навів нещодавно отримані Кабміном розрахунки Національної Академії наук України. Згідно з ними, слід очікувати два піки захворювання на коронавірус – “це, орієнтовно, на кінець квітня та між 3 і 8 травня”.

Шмигаль додав, що упродовж поточного тижня (20 – 26 квітня) Кабінет Міністрів планує пом’якшити деякі заходи.

Ми на засіданні Кабміну, скоріш за все, продовжимо карантин, базуючись на цих розрахунках. Але плануємо пом’якшити деякі заходи у двох-трьох сферах вже цього тижня,
– зауважив він.

Як розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, карантин в Україні можуть продовжити до щонайменше 12 травня. Карантин можуть продовжити щонайменше до 12 травня: заява Ляшка Водночас він анонсував певне послаблення. Щодо останнього, то воно відбудеться, якщо вже в понеділок, 27 квітня, епідеміологічна ситуація буде покращуватись.