Подвиг цього хлопця став найвищою веpшиною укpаїнського духу… Він ГЕРОЇЧНО зупинив колону окупантів ціною власного життя!..

Його подвиг став найвищою вершиною українського духу.

Він свідомо пішов на смерть, аби зупинити поступ ординської навали.

Віталій Скакун. Ніхто й подумати не міг, що цей веселий і добрий хлопчина з Тернопільщини насправді мав сталевий характер.

Можливо, він виявився вперше, коли хлопець повернувся з-за кордону, бо хотів жити й працювати на рідній землі. Чи тоді, коли став до служби в 35-ій окремій бригаді морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського й поставив матусю перед фактом. Або під час наполегливого навчання саперній справі, щоб бути в ній досконалим.

24 лютого 2022 року він здійснює подвиг. О четвертій годині ранку Віталій разом із побратимом виїхали на завдання з мінування Генічеського мосту. З першого разу міст підірвати не вдалося. Командир наказав відходити.

Й тут Віталій крикнув товаришеві: «Саня, відходь, я все зроблю! Відходь, я підірву його разом із собою!..» й побіг до мосту. А секунд за п’ять пролунав вибух… Він зупинив колону окупантів ціною власного життя!..

Віталій Скакун став перший і єдиним Героєм України, у кого в Указі зазначено формулювання не просто «за особисту мужність і героїзм», а «за визначну особисту мужність і героїзм».

Пам’ятаємо навіки 25-річного хлопчину,

котрий своїм Подвигом освятив наші життя.

Віталій Володимирович Скакун – Сайт пам'яті

Джерело: Радіо Гуцульська Столиця