“Плаквеніл не допомагає. Люди помирають.”, – щойно китайські лікарі звернулись до світу з поганою новиною

Протималярійний препарат гідроксихлорохін – “Плаквеніл” – не пришвидшив одужання пацієнтів із коронавірусом COVID-19.

Про це повідомили китайські вчені після серії обстежень, передає Daily Mail.

Пише https://world-news.video

Лікування показало, що пацієнти, які вживали цей засіб, страждали від меншої кількості симптомів. Однак час їхнього одужання був таким же, як і в тих, кому не призначали “Плаквеніл”.

Медики з міста Ухань (провінція Хубей) перевірили гідроксихлорохін на 75 хворих на COVID-19 і порівняли їхні результати з 75 особами, що не вживали препарат. Вони отримували ліки протягом двох або трьох тижнів, залежно від тяжкості перебігу недуги, і всі учасники були обстежені за 28 днів після встановлення діагнозу.

“Загальний 28-денний негативний коефіцієнт конверсії не відрізнявся між групами, яким надавали стандартну допомогу плюс гідроксихлорохін і без нього”, – зазначили фахівці.

Вони повідомили, що у 85,4% людей, яким було призначено гідроксихлорохін, тест COVID-19 дав негативний результат. Однак у 81,3% тих, хто одужав і не вживав ліків, також не виявили хворобу.

Дослідники додали, що “Плаквеніл” призводить лише до “більшого полегшення клінічних симптомів, ніж стандартне лікування, у пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19”. Водночас найбільш поширеним побічним ефектом була діарея (10% випадків).

Зазначається, що це друга невдача випробувань ліків після того, як у Бразилії виявили, що в пацієнтів з’явилися проблеми з серцем.