Оце так новини з самого ранку… Українські вчені здійснили справжній прорив у боротьбі з COVID-19

Українським вченим і медикам, п’ятим у світі, вдалося розробити власні імуноферментні тест-системи для визначення антитіл до нового типу коронавірусу COVID-19 в організмі людини.

Пише https://world-news.video

Розробка передбачає застосування методу імуноферментного аналізу, що означає можливість серологічних лабораторій по всій країні тестувати сироватку і плазму крові. Про це повідомляє УНН.

Зазначається, що оцінкові випробування тест-систем Науково-виробничої компанії “Діапроф-Мед” проводить НМУ імені Богомольця під керівництвом докторки медичних наук, професорки Ольги Голубовської.

За словами вітчизняних вчених, отримані результати дозволяють розмістити на ринку першу тест-систему для визначення IgG – антитіл до COVID-19, зокрема, до білка NC, який найменше піддається мутаціям.

У понеділок, 13 квітня, НПК “Діапроф-Мед” вже поінформувала про свою розробку МОЗ, наголосивши, що тест-системи DIA-SARS-CoV-2-NP-IgG відповідають вимогам технічного регламенту (Декларація про відповідність №COV-2020-04).

Варто зазначити, що наявний в Україні лабораторний парк для проведення імуноферментного аналізу дозволяє щодня проводити понад 1 млн подібних досліджень: час реакції становить 2,5 години, кількість одноразового визначення – 96. А виробничі потужності НПК “Діапроф-Мед” дозволяють забезпечити проведення 250 тис. тестів на день.

Вчені наголошують, що новий діагностичний інструмент дасть можливість ретроспективно виявляти людей, які вже перехворіли на коронавірус, виділяти антитіла у плазмі їхньої крові та використовувати її для лікування важкохворих пацієнтів.

Також тест-системи дадуть змогу вивчати популяційний імунітет до COVID-19 і надалі проводити оцінку ефективності розроблюваних вакцин проти коронавірусу.