Олександр Лінчевський: Дорогі пацієнти! У мене для вас дві новини. Погана та хороша.

Дорогі пацієнти!

У мене для вас дві новини.

Погана:

– Соціальне дистанціювання, карантинні заходи – ефективні та вкрай потрібні. Проте “відкриті” до недавнього часу кордони призвели до потрапляння вірусу всередину країни.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

– Відсутність урядової політики щодо тестування всіх потенційно інфікованих та контактних осіб, слабка мережа лабораторних центрів, вкрай мала кількість тест-систем з великою ймовірністю не дає змогу вчасно ізолювати пацієнтів з С – 19, а відтак можна очікувати поширення вірусу та збільшення кількості хворих.

– Слабка державна підготовка системи до епідемії, нераціональні накази МОЗ, відсутність засобів індивідуального захисту роблять нас, медиків, вразливими в умовах спалаху інфекції.

Хороша:

– Наш звичний лікарняний ритм життя змінився. І ми приймаємо це. Ми, медики, організовуємо доїзди співробітників до лікарень, готуємося або вже лишаємося ночувати в наших лікарнях.

– Ми, медики, міняємо графіки роботи лікарень та персоналу, готуємося до ситуативного перепрофілювання та роботи за умов значної кількості пацієнтів, створюємо запаси медикаментів та витратних матеріалів.

– Ми читаємо китайські, європейські, американські протоколи лікування, перекладаємо їх та обмінюємося знаннями. Ми телефонуємо до колег в інші заклади, радимося та домовляємся про взаємну підтримку.

– Ми знаємо, що ваші “планові” медичні проблеми не зникають самі по собі, тому продовжуємо обстежувати й лікувати, і звісно, продовжуємо надавати невідкладну допомогу.

– Ми, медики, рідко буваємо на телеефірах та в соціальних мережах. Ми не встигаємо коментувати кожну фейкову новину та спростовувати дезінформаційні дописи.

Нам складно зараз, і ймовірно, невдовзі буде дуже складно.

Але за будь-яких обставин ми будемо працювати, будемо з вами, будемо допомагати.

Ваш Лінч.

Олександр Лінчевський