Обов’язk0во до прочитання. Розповідь-притча про наше з вами життя

Є розповідь про одну людину, яка в дитинстві, гуляючи вулицею, раптом побачила стіну і в ній зелені двері (“Двері в стіні” – розповідь Герберта Веллса). Він відчинив їх, вони легко піддалися, він увійшов і побачив сад, чудовий сад, якого він ще ніколи за свої малі роки не бачив; там росли чудові квіти, гралися чудові звірі, співали незвичайні птахи, а жінки незвичайної доброти вітали його. І, як уві сні, він пішов звідти – йому так не хотілося йти з цього чудесного саду, і жінки-охоронниці саду йому сказали: “Колись ти до нас повернешся – але тільки, якщо захочеш”.

І ось через багато-багато років, коли був він уже студентом і їхав цією вулицею, раптово він побачив цю стіну, давно забуту, і зелену цю хвіртку. Він хотів крикнути шоферу: “Зупинись!” – а потім подумав: “Я запізнюся на іспит, запізнюся в інститут”, – і поїхав далі, думаючи так: “Я повернуся, а потім уже в цю хвіртку постукаю”. Але коли він повертався, він не побачив цих дверей: стояли будинки, була стіна, а ніякої хвіртки не було. І так бувало кілька разів у його житті: коли він кудись поспішав у своїх справах, раптово перед його очима поставала стіна і таємнича зелена хвіртка в чудовий сад.

І він говорив собі: “Ось воно! Але зараз мені ніколи, зараз я повинен поспішати, на зворотному шляху”, – але зворотного шляху не було. І коли він постарів, раптом зрозумів, що даремно він поспішав, що все це було порожнє, що він ганявся за примарою, а головне щастя в житті пропустив. І тоді він вийшов уночі, сповнений відчаю, і став блукати тією вулицею, сподіваючись, що побачить цю стіну, і цю хвіртку. А вранці знайшли його мертвим, що впав у темряві, провалився в яму.

Це розповідь-притча про наше життя.

Олександр Мень