Обережно – небезпечна поза! 5 причин чому не можна схрещувати ноги, коли ти сидиш

Мені бабуся постійно твердила: “Не схрещуй ноги”. Виявилося, вона права…

Я навіть і не знала про це!
Колись у дитинстві мені моя бабуся постійно твердила “не закидай ногу на ногу”. На моє запитання “чому?” бабуся відмахувалася стандартним “так культурні дівчатка не сидять”. Природно, подорослішавши, я забула про бабусині поради і, як з’ясувалося, дуже даремно.
Виявляється, моя бабуся мала рацію і ось чому….


Поза, в якій ноги схрещені, негативно позначається на роботі організму. Вся справа в тому, що в такій позиції вени однієї ноги перетискаються під вагою ваги іншої.


Через це порушується відтік венозної крові, стоншуються венозні стінки і виникає варикозне розширення вен. Людям, які схильні до ризику виникнення тромбів, слід зовсім забути про позу, в якій ноги схрещені.

Тривале перебування в цьому положенні впливає на хребет: його нижня частина викривляється. Якщо ти довго сидиш, схрестивши ноги, в майбутньому це негативно вплине на твою поставу, а з часом можуть з’явитися болі в ділянці спини. Щоб уникнути цього, лікарі рекомендують схрещувати ноги не в області колін, а в районі щиколоток. Також, сидячи за столом, необхідно дотримуватися низки правил і рекомендацій.


Через тривале перебування в такому положенні серце відчуває велике навантаження, внаслідок чого знижується артеріальний тиск і порушується кровообіг.


Йоги вірять, що ця поза негативно впливає на енергетику людини: через неправильне положення тіла перекривається потік енергії між енергетичними центрами організму – чакрами. Вірити в це чи ні – справа кожного, але прихильники цієї теорії налаштовані досить радикально.
4-1-2


Таке положення ніг є особливо шкідливим для вагітних жінок. У цей період жіноче серце працює за двох і внаслідок схрещених ніг заважають йому перекачувати кров по здавлених судинах. Через це кров, що надходить у плід, містить недостатню кількість кисню. Жінкам, які виношують дитину, краще не залишатися в цьому положенні тривалий час.