Новий Будапештський меморандум. Кравчук озвучив сенсаційний план. “Заяви і бажання – не головне”

Голова української делегації в тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук заявив, що в разі необхідності українська сторона може ініціювати підписання нового Будапештського меморандуму.

Пише http://www.replikanews.org

Про це він заявив в ефірі телеканалу Obozrevatel ТV.

“Я думаю, ми будемо не оновлювати, а розширювати. Ми будемо думати про нову редакцію документа”, – сказав він про будапештському форматі і Будапештському меморандумі.

Зокрема, на думку першого президента, до документа повинна приєднатися Німеччина як одна з провідних країн Європи, Польща та інші країни.

Кравчук також зазначив, що в оновленій версії Будапештського меморандуму повинна йти мова не тільки про “заявах і бажанні”, а про чіткий механізм реалізації задекларованих в ньому принципів.

“Це питання не знімається з порядку денного, і ми будемо це ініціювати, якщо раптом все це зайде в глухий кут. Але я не вірю, що і далі буде цей глухий кут”, – резюмував перший президент.

Нагадаємо, що перший президент України Леонід Кравчук 1 серпня в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів, яким має бути перший крок у врегулюванні конфлікту на південному сході України

“Перший крок – наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п’ять боєголовок, в цілому – більше 1000. Кожна шахта коштувала $ 1 млрд, тих доларів, зараз це близько $ 300 млрд. І цей крок України мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують “, – сказав Кравчук.