Негайно! Кордони закриті, нарешті прийнято рішення: ніхто не пройде, українці приголомшені

Україна нарешті повністю закриває кордон для пасажирських перевезень. З 27 березня збираються припинити будь-які пасажирські перевезення через кордони у зв’язку з пандемією.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україну продовжує хлинути потік інфікованих пасажирів, чого бути не повинно.

Це у свою чергу означає, всі, хто не встиг повернутися до цього терміну в Україну на чартерах або Спецпотягах, зможе дістатися до країни тепер тільки на автомобільному транспорті.

Крім цього, усі карантинні обмеження продовжені на 30 днів до 24 квітня.

“Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію в державі Україна на всій території на 30 днів терміном до 24 квітня 2020 року”, – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Крім того, Кабмін постановив:

⁃ належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;
⁃ залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;
⁃ усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;
⁃ надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Крім того, сьогодні планується розроблення плану повного закриття кордонів для пасажирів і всіх пунктів. Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення до кінця п’ятниці зупинити будь-який рух пасажирів з-за кордону.

Кабмін продовжує працювати дистанційно, секретаріат повинен забезпечити подальше проведення позачергових скликань.

“Статистика демонструє, що ситуація продовжує погіршуватись. Тому сьогодні Кабмін розглянув питання запровадження надзвичайної ситуації на всій території України”, – заявив очільник уряду.

“Прошу не плутати надзвичайну ситуацію та надзвичайний стан. Надзвичайна ситуація не обмежує конституційні права громадян, але ще консолідує зусилля для подолання загрози”, – додав він.

Водночас він додав, що якщо країна зможе побороти вірус раніше, то уряд “окремо ухвалюватиме рішення на засіданні Кабміну”.

Також уряд призначив заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка керівником робіт із наслідків медико-біологічних надзвичайних ситуацій природного характеру державного рівня.

Зазначимо, що раніше режим НС був оголошений в Київській, Житомирській, Чернівецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Донецькій, Тернопільській і Черкаській областях, а також у Києві.

Також відомо, що в Україну доставлять 100 тисяч тест-систем полімеразної ланцюгової реакції для виявлення вірусу.

Про це заявив власник і президент групи Олександр Ярославський, який вирішив закупити їх замість експрес-тестів, зокрема, через свого друга Джека Ма. Зазначається, що на це піде приблизно половина грошей із тих, які він виділив на боротьбу з пандемією.