Недільний ранок приніс просто чудову новину! Щойно президент повідомив що вже з понеділка починається..

В Україні розпочалося виробництво ПЛР-тестів, і перша партія обсягом 200 тисяч одиниць відправляється у регіони, повідомив секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко.

Пише https://world-news.video

«ЯК МИ Й ОБІЦЯЛИ КІЛЬКА ТИЖНІВ ТОМУ, В УКРАЇНІ РОЗПОЧАЛОСЯ ВИРОБНИЦТВО ПЛР-ТЕСТІВ.

СЬОГОДНІ МИ ОТРИМАЛИ ПЕРШУ ПАРТІЮ – ЦЕ 200 ТИСЯЧ ТЕСТІВ. ВОНИ НА ВИХІДНИХ РОЗ’ЇДУТЬСЯ ПО ОБЛАСТЯХ, ПО СПЕЦІАЛЬНИХ ЛАБОРАТОРІЯХ, ЯКІ ПРОВОДЯТЬ ПЛР-ТЕСТУВАННЯ», – СКАЗАВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

За словами секретаря Координаційної ради, наступного тижня очікується ще майже 400 тисяч таких тестів.

Виробництво українських ПЛР-тестів триває, і вони також розподілятимуться між установами.

«Я ВВАЖАЮ, ЩО ЦЕ ДУЖЕ ДОБРИЙ КРОК, КОЛИ УКРАЇНА ОТРИМАЛА ВІТЧИЗНЯНІ ПЛР-ТЕСТИ. НЕ ЗАКУПОВУЄ ЇХ У КИТАЇ ЧИ КОРЕЇ, А ПРОВОДИТИМЕ ДІАГНОСТИКУ САМЕ УКРАЇНСЬКИМИ ПЛР-ТЕСТАМИ», – НАГОЛОСИВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Він повідомив, що днями до України з Китаю прибула велика партія засобів захисту для лікарів, Міністерства внутрішніх справ, Держприкордонслужби, Збройних сил. Це понад 360 тисяч респіраторів, понад 100 тисяч костюмів біозахисту, а також 800 тисяч реагентів для проведення ПЛР-тестів.

«Це дуже великий вантаж. Він був на складі в Україні, розподілявся між областями, і вже цими днями – вчора й сьогодні – він роз’їжджається по країні, і всі наші медики, насамперед у лікарнях, які займаються боротьбою з COVID-19, в опорних лікарнях, отримають ці засоби захисту», – сказав Кирило Тимошенко.

За словами секретаря Координаційної ради, цих засобів вистачить на найближчі 3-4 тижні.

«АЛЕ ЗАКУПІВЛІ НЕ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ, І ЦИМИ ВИХІДНИМИ МИ ОТРИМАЄМО ЩЕ ОДНУ ПАРТІЮ», – ЗАЗНАЧИВ КИРИЛО ТИМОШЕНКО.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я закуповує засоби індивідуального захисту.

«ТОБТО НАШІ ЛІКАРІ ВЖЕ ЗАРАЗ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ЗАСОБАМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ, І Я ДУМАЮ, ЩО ЦЯ СИТУАЦІЯ СТАВАТИМЕ ЩЕ КРАЩОЮ», – ЗАУВАЖИВ СЕКРЕТАР КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ.

Кирило Тимошенко наголосив, що штаб з протидії коронавірусу, Міністерство охорони здоров’я та інші структури проводять велику роботу, щоб лікарі якнайшвидше отримали всі засоби у своїх областях та лікарнях.

Крмі цього, як відомо, Міністерство охорони здоров’я готується до закупівлі 200 апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) українського виробництва.

У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що вітчизняні апарати штучної вентиляції легень будуть удвічі дешевшими закордонних аналогів.

“ДУЖЕ ВАЖЛИВО, ЩО ЕКСПЕРТИЗА ПОКАЗАЛА ВИСОКУ ЯКІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ ШВЛІВ, І ВОНИ ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЮТЬ НАЙКРАЩИМ СТАНДАРТАМ. УКРАЇНСЬКІ ШВЛИ БУДУТЬ УДВІЧІ ДЕШЕВШИМИ, А ЦЕ ОЗНАЧАЄ КРАЩЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАШИХ ЛІКАРЕНЬ”, – ЗАЗНАЧИВ ЗЕЛЕНСЬКИЙ.