Не збираються продовжувати. Очільник МОЗ звернувся до українців з терміновим проханням: на травневі свята

Вже з 11 травня в Україні почнуть відміняти обмеження по карантину, так як ситуація із захворюваністю на коронавірус в країні це дозволяє зробити. Такими обнадійливими планами з українцями поділився глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу 1 травня.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

“Україні вдалося уникнути пікової захворюваності. Ми пішли іншим шляхом, ніж європейські країни. Ми розуміємо, що люди втомилися від карантину, і я ще раз хочу підкреслити, ми кожен день аналізуємо ситуацію і готуємо пом’якшення вже з 11 травня. 11 травня ми будемо робити пом’якшення, так як на сьогоднішній день це дозволяє ситуація “, — запевнив Степанов.

Але це буде можливим, якщо українці проведуть травневі свята вдома, щоб не спровокувати зростання захворюваності в країні. Степанов підкреслив, що для країни вкрай важливо, щоб українці утрималися від відвідування масових заходів — це дозволить не допустити критичного поширення коронавіруса в Україні.

“Ніхто не збирається продовжувати карантин, якщо цього не вимагатиме ситуація. Ніхто не збирається безпідставно тримати закритими магазини і парки. Починаючи грубо порушувати карантинні вимоги, подумайте не тільки про себе, а й про своїх рідних і близьких, яких ви можете після цього інфікувати. Я закликаю провести травневі свята вдома, щоб швидше почати виходити з карантину “, — закликав Степанов українців.

Глава МОЗ вважає неприпустимим рішення місцевої влади декількох міст скасувати деякі обмеження по карантину до 11 травня. Зокрема, він згадав Черкаси, де з 1 травня дозволили місцевим жителям відвідувати парки і зелені зони, а також роботу більшості магазинів, ринків і салонів краси.