Не все так погано… БЦЖ проти коронавірусу: лікарка оцінила ефективність щеплення

Вакцина БЦЖ частково захищає від низки респіраторних інфекцій, і не можна виключати, що вона може захистити і від коронавірусу COVID-19.

Про це в ефірі ObozTV розповіла лікар-іммунолог Алла Волоха: “Тому що вакцина БЦЖ – це жива вакцина, яка потребує імунної відповіді за участю багатьох клітин імунної системи. Вона нібито тренує імунну систему”.

Пише https://world-news.video

У цьому контексті медичка додала, що “були попередні дані, що діти, які щеплені БЦЖ, можуть бути частково захищені навіть проти деяких інших респіраторних інфекцій, а не тільки від важких форм туберкульозу”.
Разом з тим лікарка підкреслила, що “це поки що наукова гіпотеза, і вона потребує підтвердження, потрібні наукові дослідження”.

За її словами, такі дослідження вже заплановані в Австралії, Нідерландах, Канаді та Великобританії. Якщо вченим вдасться довести ефективність вакцини БЦЖ, вона буде застосовуватися в якості профілактичного заходу від зараження коронавірусом.

Нагадаємо, вакцина БЦЖ – це протитуберкульозна вакцина, до складу якої входить ослаблена бичача туберкульозна паличка. Вона показала свою ефективність не лише в профілактиці туберкульозу, а й в боротьбі з рядом інших захворювань.