“Найтемніша година людства.” В МВФ стривожили зверненням. “Особливо уразливі”

Пандемія коронавірусної інфекції covid-19 дуже серйозно вдарила по світовій економіці. Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва заявила, що пандемія відкинула світ в рецесію “набагато гіршу”, ніж глобальна фінансова криза 2008-2009 років.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Про це стало відомо завдяки повідомленням європейських видань.

На прес-конференції, проведеної спільно з головою Всесвітньої організації охорони здоров’я, Георгієва назвала ситуацію “найтемнішою годиною людства”. Вона закликала заможні держави надати допомогу країнам, які розвиваються, щоб ті змогли витримати удар пандемії. За її словами, ведеться робота, щоб держави-кредитори не поспішали стягувати борги у держав-позичальників.

“Економіки, які розвиваються, особливо уразливі, хочу це підкреслити. Їх системи охорони здоров’я тендітні, і саме вони сильно постраждали. МВФ наділяє ці країни пріоритетом. Попит на наше фінансування злетів до небес. Фактично жодного разу за 75 років існування нашого інституту так багато країн не потребували надзвичайного фінансування – до нас майже одночасно звернулися 85 держав”, – наголосила директор-розпорядник.

Також відомо, що президент Світового банку Девід Малпасс написав у мережі LinkedIn: “Ми чекаємо на велику глобальну рецесію”.