МОЛОДЦІ !!! Польські вчені знайшли речовину, що блокує коронавірус

Польські вчені заявили, що виявили речовину, здатну знизити активність коронавірусу COVID-19.

Досліди на тваринах пройшли успішно, однак на людині препарат ще не тестували. Про це повідомляє Польське агентство друку.

Пише https://world-news.vide

Винахід являє собою хімічну сполуку під назвою HTCC. При цьому речовина впливає не тільки на новий тип коронавірусу, але і на MERS-CoV – збудник близькосхідного респіраторного синдрому, який з’явився у Саудівській Аравії восени 2012 року.

На думку вчених, це багатообіцяльний перший крок на шляху до винаходу ліків. HTCC було запатентоване і раніше тестувалося на тваринах – у гризунів ця субстанція не викликала погіршень у роботі органів дихання і не демонструвала токсичності.

Вчені похвалилися, що використовували не тільки стандартну клітинну модель, але і просунуту систему, що моделює повністю диференційований епітелій дихальної системи людини.

HTCC – полімерне з’єднання, яке було створене на основі хітозану, отриманого з креветок або грибів. Дослідники показали, що цей полімер зв’язується з білком Спайка, який утворює “корону” вірусу, і блокує його взаємодію з рецептором клітини і, як наслідок, з вірусом, що потрапляє у клітину.