МІНІСТР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ІЛЛЯ ЄМЕЦЬ: “НАЙВАЖЧЕ ПОПЕРЕДУ. СПОДІВАТИСЯ НЕПРАВИЛЬНО”.

Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець зазначив, що системи охорони здоров’я деяких розвинених європейських країн не витримують навантаження через епідемію коронавируса. Українська медична система значно слабкіша європейських, тому, щоб не допустити найгіршого сценарію, потрібно дотримуватися режиму карантину.

Пише http://www.replikanews.org

Вчора міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець заявив в Facebook, що коронавірус буде і далі поширюватися по країні, і закликав українців дотримуватися правил карантину. Поради звернення опубліковано на сторінці МОЗ в Facebook, передає видання “Городон”

“Щодня ми отримуємо результати лабораторних тестів з новими підтвердженими випадками, і, на жаль, поки їх ставатиме більше. В той же час поки наша статистика менше, ніж у багатьох європейських країнах, але сподіватися на те, що вірус обійде Україну стороною, неправильно. Найважче попереду. Вірус буде поширюватися “, – написав він.

Він зазначив, що системи охорони здоров’я деяких розвинених європейських країн не витримують навантаження.

“Не дивлячись на те, що у нас є багато талановитих професійних лікарів, сама недореформована медична система України значно слабкіша європейських і нам буде значно важче прийняти потужний удар, який може нанести коронавірус при найгіршому сценарії. Але ми ще можемо не допустити цього дотриманням режиму карантину. Держава оперативно вживає необхідних заходів, задіємо всі ресурси, щоб уберегти українців від пандемії і не допустити повторення катастрофічного досвіду інших країн “, – додав Ємець.

Міністр заявив, що дії влади можуть бути марними, якщо українці не будуть демонструвати свідомість і відповідальність.

“В даному випадку все залежить від конкретних вчинків кожного з нас. Як міністр охорони здоров’я, я наполягаю: залишайтеся вдома, мийте руки, тримайте дистанцію. Байдужість до карантину і нехтування правилами може коштувати життя. Подбайте про власну безпеку, піклуйтеся про літніх родичів і не ігноруйте перших симптомів респіраторних захворювань “, – заявив він.

“Пам’ятайте, що тільки 20% всіх випадків захворювань, викликаних новою коронавирусною інфекцією, є важкими і тільки близько 3% потребують реанімаційних заходів. Однак закликаю вас своєчасно звертатися до лікарів і не ставити під загрозу своє життя і здоров’я своїх близьких. Наше завдання – убезпечити людей, що знаходяться в групі ризику, а це люди похилого віку. Всі ми повинні виконувати правила, щоб уповільнити поширення хвороби”, – додав він.

Фото – Хвиля.