Медики розписали симптоми коронавируса по днях!

Китайські медики розповіли, як протікає захворювання, викликане коронавірусів, пише miformat.info і Daily Mail.

Пише http://globalpres.co

За основу досліджень були взяті історії хвороб пацієнтів двох лікарень міста Ухань, які надійшли в ці лікувальні заклади після 29 грудня 2019 року, а виписалися або ж померли до 31 січня 2020 року.

День 1-4. У перші дні після зараження основним симптомом є підвищена температура. У деяких вона може супроводжуватися болем в м’язах, сухим кашлем, нудотою і діареєю. Медики попереджають, що початок хвороби може протікати в досить м’якій формі, через що пацієнти помилково думають, що це не може бути чимось серйозним.

День 5-6. У пацієнтів починається утруднення дихання – особливо у літніх людей з уже існуючими проблемами зі здоров’ям.

День 7. На цьому етапі проблеми з диханням істотно посилюються. Тим часом дослідження показує, що у більшості заражених в цей період симптоми слабшали.

День 8-9. У пацієнтів, які важко переносять інфекцію (близько 15% від числа всіх захворілих), розвивалися ознаки гострого респіраторного дистрес-синдрому: легкі вже не могли належним чином забезпечувати киснем життєво важливі органи.

День 10-11. Вищевказана категорія пацієнтів надходила в реанімацію. До іншим симптомів додавалася біль в животі.

День 12. Пацієнти починають видужувати, температура знижується.

День 17. До цього часу видужуючих зазвичай виписували.

Слід зазначити, що кашель є другорядним симптомом, так як після виписки з лікарні багато вилікувалися все ще кашляли.

Задишка найчастіше припинялася через 13 днів. В цілому період одужання займав близько 22 днів, при цьому деякі пацієнти вмирали на 18 день.