“Максимально повний”. Аваков анонсував жорсткі зміни в правилах карантину. Усі без винятку

Наразі в Україні поки не потрібен надзвичайний стан чи комендантська година, але карантин має бути максимально повним.

Про це стало відомо з інтерв’ю глави МВС Арсена Авакова в ефірі програми “Головна тема”, повідомляє Департамент комунікації МВС України

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Як зазначив Аваков, найбільшим злочином зараз є порушення режиму карантину.

“Люди наражають на небезпеку не лише себе, але й своїх рідних і оточуючих. Поки нам не потрібен надзвичайний стан чи комендантська година, але карантин має бути максимально повним.

Якщо доведеться ввести комендантську годину, як це вже зробили у низці європейських країн, то доведеться вводити й надзвичайний стан”.

Аваков зазначив, що при перетині кордону усі українці, які поверталися на батьківщину, підписували зобов’язання про самоізоляцію, поліція володіє усіма базами даних та поступово контролює дотримання режиму.

“За останні кілька тижнів сотні тисяч людей повернулися в Україну, всі підписали зобов’язання про самоізоляцію.

Поліція володіє усією базою громадян, які перетнули державний кордон, і ми контролюємо цю ситуацію. Йдуть перевірки, дзвінки. Якщо люди це будуть ігнорувати – тоді штраф або кримінальна відповідальність”.

Аваков нагадав, що в рамках надзвичайної ситуації напрацьований механізм, коли за вказівкою головного санітарного лікаря поліція в разі необхідності примусово ізолює хворого.

Також Аваков зауважив, що рівень злочинності по всіх статтях знизився на 30%, однак активізувалися шахраї, “але такі злочини – не системні”.