Хочете щоб ваша слива була родючою та соковитою. Для цього вам потрібно навесні зробити декілька процедур

Весна нині не така рання, як в минулому році. Але час подумати про майбутній урожай плодів і ягід вже прийшло. Слива в саду часто страждає від опадання зав’язі і зимуючих шкідників. А як позбутися від цієї напасті, знають досвідчені садівники.

Для позбавлення від зимуючих шкідників чагарники обробляють окропом. Але провернути такий фокус з високими деревами не так і просто. Та й від усіх шкідників і хвороб він, як не крути, не рятує.

Тому винахідливі дачники знайшли спосіб краще і простіше. На кінці довгого прутка арматури вони закріплюють промаслений ганчірку. Потім полум’ям факела швидко проводять по кінчиках гілок. Вогонь знищує до 80% шкідників. А значить, необхідність в обприскуванні хімікатами зменшується.

Робити це потрібно ранньою весною, поки ще лежить сніг і бруньки сплять. В цей же час можна обприскати сливи концентрованим розчином сечовини.

Обробка саду сечовиною

Сечовина (карбамід) ефективно знищує лялечок шкідників, тлю, медяницю, довгоносиків, яйцекладки, бореться з паршею і садової гниллю.

Приготувати рятівний розчин нескладно. Для цього знадобиться 700 грамів карбаміду (літрова банка) і 10 літрів гарячої води.

Дотримуючись запобіжних заходів, налий в будь-яку ємність гарячу воду, а потім поклади сечовину і ретельно розмішати. При обприскуванні приділяй особливу увагу кінчиків гілок, на яких гніздиться попелиця.

Аби позбутися шкідників і не нашкодити деревах, не обприскувати їх в дощову погоду і при температурі нижче 5 градусів. Чи не перевищуй концентрацію сечовини і не змішуй її з іншими речовинами. Чи не обприскують по розкрилися нирках.

Обприскування ХЕЛАТ заліза

Самостійно приготувати розчин хелати заліза можна з доступного залізного купоросу. Розчини в 2 літрах теплої води 8 грам залізного купоросу.

В окремій ємності розчини в 2 літрах води 5 грам лимонної кислоти. Тонкою цівкою даси розчин залізного купоросу в розчин лимонної кислоти. Додай ще літр води. Вийде 5 літрів піввідсоткового оранжевого розчину. Обприскувати їм потрібно перед цвітінням, коли листочки вже розгорнулися.

Підживлення слив

Для щедрого врожаю сливи потребують підгодівлі. На кожне дерево потрібно виділити по 3 столових ложки суперфосфату, 2 столових ложки калію і столовій ложці кальцієвої селітри, яка обов’язково потрібна всім кісточковим. Якщо весна суха, то перед підгодівлею дерева потрібно полити.

Що робити з перезимували шкідниками

З приходом тепла і початком цвітіння слив з землі починають виповзати перезимували шкідники. Щоб захистити від них урожай, можна закрити пристовбурні кола агротканини і засипати товстим шаром скошеної трави.

Від шкідників, які прилітають, допоможе обприскування інсектицидами широкого спектра дії, наприклад, фітовермом. Комахи втрачають здатність харчуватися через 8 годин після обробки, а через кілька діб гинуть. Розкладається препарат 2-3 доби на поверхні листя і до 30 годин в грунті.

Тепер ти знаєш, як найкращим чином подбати про кісточкових деревах. Сукупності всіх перерахованих заходів вистачає, щоб сливи в саду були чистими, а урожай не тільки радував влітку, а й дозволяв забезпечити сім’ю смачною консервацією на зиму.