Керченський міст: розсекречено історичні документи про будівництво мосту через протоку

На сайті спеціального проєкту Російського державного історичного архіву опубліковано документи і фотографії будівництва моста через Керченську протоку.

Про це повідомляє Крим. Реалії.

Як інформує видання, більшість документів – оригінали або завірені копії, що мали гриф “таємно” або “цілком таємно” і раніше не публікувалися, як запевняють автори. Значну частину інтернет-проєкту становить ілюстративний матеріал, зокрема фотографії зведення Керченського мосту в 1944 році.

“Опубліковані документи, серед яких є і документи радянської розвідки, яка уважно стежила за будівництвом Керченської переправи німецькими військами, і технічні завдання, і експертизи, і постанови уряду, дають змогу простежити історію розроблення проєктів переправи через Керченську протоку на початку минулого століття, у роки Великої Вітчизняної війни та в перші повоєнні роки”, – зазначено на сайті проєкту.

Як запевняють автори проекту, основу публікації склали документи Російського державного історичного архіву, Російського державного архіву економіки, Державного архіву Російської Федерації, Російського державного архіву соціально-політичної історії.

Зазначимо, 1944 року було побудовано Керченський залізничний міст, проте вже наприкінці лютого 1945 року обвалилися 42 опори споруди. Було ухвалено рішення розібрати міст.