Історія до сліз: В одному приkрасному місці хлопчиk підбіг до мільйонера і назвав його своїм батьkом – той обімлів на місці… А потім побачив малюнkи дитини!

Леонід виріс у дитячому будинку. Про своїх батьків він нічого не знав. Тому що відразу після його народження мати, яка потрапила в лікарню без документів, просто втекла з пологового будинку, написав на клаптику серветки, що син їй не потрібен.

Хлопчик підбіг до мільйонера і назвав його своїм батьком – той обімлів на місці, побачивши малюнки дитини …
Попри те, що на таких малюків черги зазвичай шикуються заздалегідь, знайти сім’ю Леоніду не вийшло. Маленьким він народився і хворобливим. Ніхто не хотів ризикувати, не розуміючи, яка в нього спадковість.

Весь час Леонід говорив собі, що він обов’язково одного разу стане успішною людиною. І він домігся всього, до чого прагнув.

Відразу після дитячого будинку він почав багато і наполегливо працювати. Усі вільні гроші він намагався вкладати в справу, замовляючи дешевий одяг оптом, а потім розпродуючи його через інтернет.

Уже незабаром у Леоніда вийшло оформити кредит у банку і відкрити свій перший магазинчик на ринку. Однак, справи там йшли не особливо добре. І чоловік повернувся до того, з чого починав: до торгівлі через інтернет.

Через сім років у Леоніда з’явилася мережа дуже популярних у місті магазинів одягу. Однак він не зазнався і завжди пам’ятав, звідки вибрався.

Леонід намагався допомагати дитячому будинку, в якому його підняли на ноги. На свята він балував вихователів і приносив дітям безліч смаколиків та іграшки. Чоловік хотів, щоб у дітей було все. Хоч і розумів, що найголовнішого він ніколи не зможе дати нікому з них: сім’ю, про яку сам чоловік несамовито мріяв раніше.

Роки пролітали швидко. Леонід почав замислюватися про те, що йому непогано б обзавестися дружиною і дітьми, щоб не залишитися на схилі віку одному. Але він дуже звик жити наодинці, і не знав, чи зможе коли-небудь змінити цей аспект свого життя.

Жінки поруч із Леонідом не затримувалися надовго. Бо, за великим рахунком, кожна з них бажала грошей. А він шукав ту єдину, яку кохатиме всім серцем, а вона неодмінно відповідатиме взаємністю. От тільки навряд чи такі ще залишилися. Бо, як думав Леонід, дівчата хороші вже перевелися всі, і кожна насамперед шукала в чоловікові вигідну партію для себе.

Того дня Леонід, як зазвичай, приїхав до дитячого будинку з подарунками. Вихователі, з якими він виріс, уже не працювали там. Та попри це, чоловік продовжував підтримувати його. Він дуже хотів дати дітям хоча б щось.

Дітвора, що гуляла на вулиці, одразу звернула увагу на гостя, який прийшов. Старші дітлахи почали махати йому рукою. Упізнали. Леонід тепло посміхнувся, радіючи такому прийому. Тут його приймали за свого.

Вихователі зустріли Леоніда і хотіли провести його до завідувачки. Але тут раптом із натовпу маленьких діточок вирвався хлопчик років п’яти. Він кинувся до чоловіка, обхопив його рученятами за ноги і заплакав ридма.

Леонід розгубився, бо ніколи раніше діти так гостро не реагували на його присутність. А слова, які далі вимовив хлопчина, вразили в саме серце.

 • Татку! Я знав, що ти мене звідси забереш! – вимовив хлопчик.

Молоденька вихователька почала намагатися відволікти дитину і відвести її від Леоніда. А той настільки сторопів, що не міг витиснути із себе жодного слова. Та й узагалі, що можна сказати в такій ситуації? Як відреагувати правильно?

 • Ви вибачте нас, будь ласка. Ілюшо, ходімо! Не варто тобі тут перебувати. Потрібно до решти хлопців іти, – винувато сказала вихователька, намагаючись відірвати дитину від ніг Леоніда.
 • Мій тато за мною прийшов! Я нікуди не хочу йти від нього! – заявив хлопчик.

Але вихователька все-таки змогла заманити його і відвести вбік. Поспішним кроком Леонід повернувся до своєї машини. Він передав вихователькам пакети з подарунками і вибачився, сказавши, що обговорити із завідувачкою ремонт у дитячому будинку сьогодні він не зможе, оскільки згадав про термінові й важливі справи.

Звичайно, все це було лише відмовкою, адже у Леоніда все було розписано. І він просто не міг забути щось термінове і важливе. Сівши в машину, чоловік зрозумів, що в нього тремтять руки. Нудота підкотила до горла.

 • Та що ж це таке?! Чому виникло таке дивне відчуття?!

Сяк-так впоравшись із собою, Леонід завів машину і поїхав додому. Раніше Леонід цього хлопчика там не бачив. Найімовірніше, був якийсь новенький. От тільки чому він вважав Леоніда своїм батьком? Невже він так схожий на одного з батьків хлопчика?

Усю решту дня хлопчик, якого вихователька назвала Іллею, не виходив із голови Леоніда. Подумки чоловік раз у раз повертався до дитини і думав, як той тепер почувається. Чи не вважає, що його знову зрадили й кинули? Адже таке цілком могло бути, якщо він дійсно прийняв Леоніда за свого батька.

Шкода було дитину. Але Леоніду було шкода взагалі всіх покинутих дітей. Тому-то він і взяв на себе шефство над дитячим будинком: щоб допомагати малюкам, яким не пощастило жити в сім’ї.

Для вже дорослих дітей Леонід часом проводив конкурси і розповідав їм, що вони особливі, що кожна людина – особлива. І що вони цілком можуть домогтися успіху так само, як його домігся він. Чоловік намагався вселити дітям, що вони самі вільні вирішувати, яким буде їхнє життя. І тепер ось трапилася ця незрозуміла і трохи неприємна ситуація.

Усю ніч Леонід проворочався на ліжку. У нього ледь вийшло заснути. А коли все-таки вийшло, задзвонив будильник. Погода виявилася не найприємнішою: дощитиме було, морозно. Чоловік поїхав на роботу, але все ще не міг до кінця отямитися.

Йому слід було завітати до головного офісу і дізнатися, як йдуть справи з поставками одягу, а також із просуванням їхнього бренду одягу для всіх, де вони шили модно, якісно і по кишені для кожної людини.

Одразу після роботи Леонід знову поїхав у дитячий будинок. Чомусь той маленький хлопчик, який назвав його батьком, ніяк не бажав виходити з голови. І Леонід вирішив, що просто зобов’язаний зустрітися із завідувачкою і обговорити з нею це питання.

Жінка зустріла Леоніда з посмішкою і одразу ж почала просити вибачення за вчорашній інцидент. Вона намагалася пояснити Леоніду, що це дитячий будинок і подібні казуси частенько трапляються в стінах цього місця. Але чоловік прекрасно сам знав усе, що йому говорили. Ось тільки не розумів, чому саме його назвали татом. Йому здалося, що в очах цього хлопчика він побачив полегшення, немов той насправді зустрівся зі своїм батьком.

 • Та що я тобі все це кажу? Ти ж і без моїх слів знаєш правду, Ленечко, – схлипнула завідувачка. – Дітки тут сподіваються до останнього, що за ними прийдуть. Вірять щиро, чекають батьків.
 • Але я не розумію, чому саме я? Цей хлопчик точно був упевнений у тому, що я його батько! – похитав головою Леонід. – Розумію, що це на маячню схоже…
 • А може, й не схоже? Раптом серце твоє щось відчуває? Учора Ганнуся, вихователька Іллюші, показала мені його малюнки. Він малював їх до вчорашньої зустрічі з тобою. Хлопчисько поступив до нас тільки два тижні тому. Так от, малював він на них дійсно тебе. Не подумала я, що ти прийдеш знову… Я зараз зателефоную Анютці й попрошу її принести ці листочки.

Та ну! Маячня якась! Яким чином хлопчик міг малювати його ще до зустрічі? У голові Леоніда раптом з’явилася думка про те, що ця дитина – син когось із його невідомих рідних. Та й узагалі! Хіба дитина може намалювати портрет людини? Найімовірніше, це просто якісь дитячі каракулі.

Однак, коли до кабінету увійшла Анна і простягнула Леоніду малюнки, у нього перевернулася душа. Звісно, вони були дуже далекі від справжнього портрета, але цей глибокий шрам на правій щоці ні з чим не можна було сплутати. Леонід отримав його, коли заступився за дівчинку в школі. Хлопчаки тоді добряче побили його і зіштовхнули зі сходів. Чоловік уже не пам’ятав толком, об що конкретно розсік щоку. Але шрам цей залишився в нього на все життя. Занадто помітний.

Звичайно, він уже давно міг зробити собі пластичну операцію, щоб позбутися того, що багато хто вважає потворністю. Але Леонід не поспішав цього робити. Адже шрам нагадував йому про жорстокість, яка властива всім людям, навіть дітям.

 • Ілюша, коли малював тата, говорив, що мама часто розповідала йому про батька, коли того показували на великому екрані, у телевізорі, – прошепотіла Анна. – Він чекає, що тато повернеться за ним. Навіть усі речі зібрав учора. Звісно, це зовсім не означає, що ви його батько, не переживайте. А вже тим паче, це не означає, що ви маєте забрати цього хлопчика.

Завідувачка неголосно покашляла, немов намагалася змусити молоденьку виховательку замовкнути. Бо не діло це – змушувати червоніти й нервувати спонсора, який чимало коштів вкладає в розвиток дитячого будинку та його утримання. Зрештою, будь-хто міг назвати його батьком. І це зовсім не означало, що так і є насправді.

 • А що стало з матір’ю хлопчика? – запитав Леонід, відірвавши погляд від малюнків.
 • На жаль, поки що так і не вийшло з’ясувати. Його залишили в нас на ґанку. Не було жодних записок, нічого. Просто постукали і зникли. Поліція ще розслідує цю справу, шукає матір дитини. Але ж минуло лише два тижні. Нічого не вдалося з’ясувати.

Леонід важко зітхнув і почухав потилицю. Цей хлопчик ніяк не бажав виходити в нього з голови. У Леоніда були жінки, але не з кожною з них він використовував засоби захисту.

Звичайно, наявність дитини здавалася йому чимось фантастичним. Але якщо в нього насправді був син, чоловік не бажав, щоб той ріс у дитячому будинку.

Зустрічатися з хлопчиком і намагатися з’ясувати щось про матір Леонід боявся. Поговоривши із завідувачкою про ремонт, Леонід вийшов у коридор, де зіткнувся з Анною. Молода дівчина немов чекала на нього:

 • Вибачте, що я така наполеглива, але в мене серце болить за малюка. Він з учорашнього дня нічого не їсть. Ще раз прошу, вибачте мене, але… Ви впевнені, що він помиляється? Якщо чесно, то між вами є певна схожість… Я навіть змогла знайти вашу дитячу фотографію в архіві.

Леонід зціпив зуби і подивився на дівчину. Він і без того не міг знайти собі місця, а тут ще вона.

 • Ви спробуйте дізнатися у хлопчика хоч щось про його матір і дайте свій номер. Я зателефоную вам завтра, щоб дізнатися, що вдалося з’ясувати.

Увечері Леонід зустрівся зі своїм приятелем і поділився тим, що тривожило його душу. Максим теж виріс у дитячому будинку. І він чудово розумів почуття друга.

 • Слухай, ну а чого ти морочишся? Зроби ДНК-тест і дізнаєшся: твоя дитина чи ні! Адже всіх ти не забереш собі, як не крути. А татом тебе будь-хто назвати може.

У Леоніда аж очі загорілися, адже ідея була насправді вартісна. І як він сам не здогадався?! Напевно, це все через емоції, які захлеснули й не відпускали з того самого моменту, як хлопчик назвав його батьком.

Подякувавши другові, Леонід вирішив, що вранці зателефонує Анні й попросить її принести пасмо волосся хлопчика, а далі буде видно. Так він і вчинив.

Наступного вечора Леонід зустрівся з Анною в кафе, і вона передала йому стаканчик, з якого пив хлопчик, і пасмо його волосся. Вона була вся розбурхана. І говорила, що всі ці два тижні Ілля був тихим і спокійним хлопчиком, і вона більш ніж упевнена в тому, що хлопчик кинувся в обійми Леоніда не просто так. Анна повідомила, що про маму хлопчик нічого не говорить толком. Назвав тільки її ім’я: Аліса, і більше нічого. Він навіть адресу не міг назвати, за якою жив зі своєю мамою.

 • Нічого не знає. Говорив тільки, що мама захворіла і просила бути чесним і справедливим. І плакала, коли залишала його.

Яка потреба змусила жінку покинути свою дитину, зрозуміло не було. Найімовірніше, це було смертельне захворювання, і мати насправді не знала, як бути з дитиною. Тому вирішила залишити її на порозі дитячого будинку. Ось тільки в такому разі не зрозуміло було, чому вона не відвела дитину до батька, якщо знала його і розповідала про нього хлопчикові. Можливо, вона боялася, що він не прийме дитину?

Усю ніч Леонід напружено думав. Він знав тільки одну Алісу. Із цією молоденькою дівчиною він познайомився на конференції. Вона мріяла створювати дизайнерське вбрання і випустити одного разу власну лінійку одягу. Леонід зустрічався з нею всього лише тиждень. А потім, усвідомивши, що поки що не готовий до серйозних стосунків, про які подейкувала дівчина, поїхав у відрядження, заборонив пускати до себе будь-кого. І на цьому їхній зв’язок обірвався. Невже це була та сама Аліса?!

Наступного дня Леонід почав пробивати інформацію про жінку. І дізнався, що тиждень тому вона померла в хоспісі. Оскільки рідних у Аліси не було, її поховали в загальній могилі. Леонід стиснув руки в кулаки і зціпив зуби. Він розумів, що погано вчинив із жінкою свого часу. Адже тоді йому здавалося, що вона щиро закохалася в нього. Злякавшись своїх почуттів і серйозних стосунків, Леонід кинув її. І тепер не міг навіть попросити в неї вибачення.

Чоловік подумав, що був не єдиним у Аліси, що вона могла народити сина від кого завгодно. Хоча за термінами все приблизно збігалося, і вони вказували на те, що це саме його дитина.

Однак тепер незалежно від результатів ДНК, Леонід вирішив забрати хлопчика, щоб хоч якось спокутувати свою провину перед його матір’ю. Чоловік велів своїм юристам почати готувати документи на усиновлення. І повідомив завідувачці дитячого будинку, що вирішив забрати Іллю.

Поки що зустрічатися з хлопчиком він побоювався. Адже ще не отримав дозволу і знав, що зробити це буде непросто. Тим паче, що в нього не було дружини, і він не дуже-то підходив на роль батька. А аналізи ДНК готувалися чомусь занадто довго.

Одного разу Леоніду зателефонувала Анна, вся в сльозах, і попросила його про зустріч. Вона прийшла туди не одна. З Іллею. І хлопчик одразу ж кинувся до чоловіка, якого вважав своїм батьком.

 • Я знаю, що мені попаде за те, що дитину вивела. Але Ілля знову відмовлявся їсти. А після відбою втік. Я ледь змогла відшукати його. Будь ласка, вибачте, що потурбувала вас!

Леонід присів навпочіпки і зазирнув в очі хлопчика. Йому здавалося, що він дивився на себе в дитинстві. Чоловік усміхнувся і потріпав хлопчика за щоку. А потім міцно притиснув до себе.

 • Я забираю тебе додому, сину! – видавив Леонід.

Анна заливалася сльозами, спостерігаючи за ними. Вона попросила Леоніда поговорити із завідувачкою. Адже та легко могла звільнити дівчину з роботи за такі вольності, але до слів спонсора точно прислухається. Так Леонід і зробив.

Звичайно, його теж добряче відчитали. Але здіймати галас не стали. Уже за день прийшли результати ДНК, які тільки підтвердили, що Ілля – справді син Леоніда. І завдяки їм забрати дитину з дитячого будинку виявилося набагато простіше. Офіційно, звісно ж. Адже Ілля вже деякий час жив у будинку свого батька.

Анна час від часу відвідувала хлопчика і допомагала Леоніду. Чоловік запропонував дівчині стати нянею Іллі, і вона погодилася, бо прикипіла душею до цього маленького незвичайного хлопчика.

Одного разу Леоніду наснилася Аліса. Жінка сказала, що прощає його, і дякувала за те, що не залишив сина. Звісно, чоловік не вірив у містику та існування потойбічних світів. Він розумів, що так зіграла його підсвідомість. Але йому насправді стало легше.

За рік Леонід, який уже встиг звикнути до ролі батька і до няні свого сина, зробив Ганні пропозицію. І вона погодилася стати його дружиною. Чоловік розповів їй, як шкодує про те, як злякався своїх почуттів одного разу. Тому тепер він боявся втратити момент.

Незабаром у маленького Іллі з’явилася сестричка. І хлопчик, який пішов сміливим і відважним у батька, захищав дівчинку.

Ось так от, несподівано і негадано, у Леоніда з’явилася сім’я.Джерело