І знову удар нище пояса! Вчені назвали нову групу ризику COVID-19: у них проблеми з…

К0р0навірус з більшою ймовірністю викликає ускладнення при нестачі або надлишку певного гормону

Отримати ускладнення і померти від коронавируса з набагато більшою ймовірністю можуть отримати чоловіки з недоліком тестостерону в організмі, а ось для жінок – все навпаки.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

До такого висновку прийшли німецькі вчені, дослідження яких були опубліковані в науковій бібліотеці BioRxiv. www.rbc.ua

Так, статистично доведено, що чоловіки частіше вмирають від коронавируса, ніж жінки. Вчені з’ясували, чому так відбувається. У дослідженні взяли участь пацієнти з відділення інтенсивної терапії при Університетській клініці Гамбург-Еппендорф, що були виписані з лікарні або ж померли к Детально 29 квітня 2020 року.

«Ми систематично аналізували статеві гормони, а також відповіді цитокінів та хемокінів у пацієнтів чоловічої та жіночої статі з лабораторно підтвердженою інфекцією SARS-CoV-2 під час вступу до лікарні», – говорять учені.

Результати дослідження показали, що переважна більшість пацієнтів з COVID-19 чоловічої статі мали низький рівень тестостерону (68,6%) і низький рівень дигідротестостерону (48,6%). Для довідки: як у чоловіків, так і у жінок близько 5% тестостерону перетворюється в дигідротестостерон (ДГТ), що в 2-3 рази ефективніше тестостерону.

А ось у жінок, навпаки, підвищений рівень тестостерону (60%) без зміни рівня дигідротестостерону є ризикованим для ускладнень від коронавируса.

При цьому, відзначають вчені, всі померлі, крім проблем з тестостероном, мали супутні захворювання, такі як гіпертонія, хронічні захворювання серця, діабет і рак.