І тут Путін побліднів.. Польща таки додумалась до цього і поховала мрії Кремля про Європу

Польща вирішила спробувати заарештувати активи російського газопроводу “Північний потік-2”, який Москва будує в обхід України.

Пише https://world-news.video

Про це заявив заступник міністра держактивів Польщі Януш Ковальський, передає Wprost. У такий спосіб Варшава сподівається загальмувати процес будівництва гілки газопроводу.

Ковальський також вважає, що необхідно відмовитися від будь-яких поступок щодо “Газпрому” в контексті стягнення 6 млрд злотих (майже $1,5 млрд), які належать Польщі в Стокгольмі за Ямальським контрактом.

За його словами, у Варшави є юридичні інструменти для стягнення з “Газпрому” цих коштів. Однак у “Газпромі” раніше вказали, що ще розглядають рішення арбітражу й поки вважають передчасним оцінювати суму майбутніх виплат.

У Польщі стверджують, що арбітраж зобов’язав російську компанію сплатити $1,5 млрд. У Стокгольмі визнали справедливими вимоги PGNiG про зміну формули ціни в рамках чинного контракту і зв’язок її з котируваннями газу на європейському ринку. Йдеться про постачання, які здійснювалися в період з 1 січня 2014 року.

Ямальський договір, підписаний 1996 року, передбачає постачання в Польщу до 10 млрд кубометрів російського газу на рік. Договір діє до 2022 року. 2012 року вартість газу для Польщі за цим контрактом знизили на 10%. 2015 року PGNiG подала позов до Стокгольмського арбітражу про чергове зниження, пояснюючи це тим, що ціна не відповідає стану ринку.