І тут Італійці і прозріли… Памятаєте гум. допомогу РФ Італії ? А тепер подивіться що сьогодні зробив Кремль…

В Росії просять Італію допомогти з відміною європейських санкцій. Місцеві ЗМІ називають цей жест “виставленим рахунком” за допомогу в боротьбі проти пандемії коронавірусу.

Текст звернення від імені депутата російської Держдуми, голови комітету з міжнародних справ Леоніда Слуцького на ім’я його колеги з партії “Рух п’яти зірок” Віто Петрочеллі опублікувало видання Linkiesta.

Пише https://world-news.video

Лист датується 27 квітня й воно переслано послом Кремля в Італії Сергієм Разовим. У документі росдепутат Слуцький ще раз нагадує Риму про надану Москвою допомогу в боротьбі проти COVID-19. При цьому головний посил звернення стосується необхідності зняття санкцій з Росії.

“Хотів би висловити жаль у зв’язку з тим, що не вдалося досягти консенсусу на майданчику Генеральної Асамблеї ООН щодо внесеного РФ проєкту Декларації про солідарність у боротьбі з пандемією коронавірусної інфекції”, – пише Слуцький. Мова йде про події в кінці березня, коли Володимир Путін запропонував тимчасово скасувати антиросійські санкції для більш якісної боротьби проти коронавірусу. Країни ЄС та США йому відмовили.

Також в листі Слуцький додав: “Країни Заходу, які назвали себе демократичними, наклали різного роду санкції майже на третину населення земної кулі й не мають наміру їх послаблювати на тлі боротьби з коронавірусом. Подібна антигуманна лінія ускладнює отримання якісної медичної допомоги для громадян таких країн як Іран і Венесуела, а також не сприяє ефективному відновленню національних економік, у тому числі держав європейського континенту”.

“Зі свого боку Російський фонд миру продовжить надавати допомогу державам, які постраждали від епідемії COVID-19”, – закінчує лист депутат. До слова, сам Леонід Слуцький також знаходиться в списку санкцій і не може відвідувати як США, так і країни Європейського Союзу.

У супровідній частині листа посол Росії Разов просить італійського депутата Віто Петрочеллі донести позицію Москви до сенаторів.

Звернення посла

Звернення посла

Linkiesta

Як розповіла OBOZREVATEL італійка українського походження Наталія Гебріч, на офіційному рівні в Італії не обговорюється ідея якось вплинути на зняття санкцій проти РФ. Принаймні місцеві ЗМІ про це нічого не повідомляють: “Поки це лише слова. У партії “Рух п’яти зірок” немає такого впливу в країні, щоб мати можливість серйозно просувати ідею зняття антиросійських санкцій”.

Важливо відзначити, що в Італії деякі ЗМІ сприйняли цей лист як спробу виставити рахунок за гуманітарну допомогу. Про це зокрема пише і Linkiesta, яка спеціалізується на розслідувань.

А журналістка Катерина Саділова, яка проживає в Італії, але пише для відомих українських медіа підкреслює, що лист відправлено на ім’я Петрочеллі – прихильника політики Росії в Європі. Італійський депутат часто відвідував Росію і Казахстан, а також ніколи особливо не приховував симпатію до Москви.