І Крим, і Кубань, і Білорусь: У мережі поkазали, яk виглядала kарта Уkраїни 1919 роkу

У 1919 році під час Паризької мирної конференції була показана карта України, на якій до її складу входили Крим, Кубань, а також частина Білорусі. Відповідну карту опублікувало на свій сторінці в Twitter видання “Радіо Свобода”, передають Патріоти України.

Як відомо, на мирній конференції у Парижі підбивалися підсумки Першої світової війни, за результатами якої розпалися відразу кілька імперій: Російська, Османська, Австро-Угорська.

“Тоді в Парижі українці вважалися досить екзотичними – це був певний сюрприз. Ну, і зрозуміло, що українці розраховували на те, що, оскільки конференція проголосила своєю метою новий справедливий світ, то в цьому справедливому світі знайдеться місце для українського народу”, – розповів історик Максим Морозов.

За його словами, тоді українці хотіли, щоб ця конференція вирішила українське національне питання і “покладалися на це, адже не відчували себе переможеними”.

“Вони відчували себе новим суб’єктом, який повинен бути відкритим для світу і світ повинен бути відкритим до них”, – резюмував він.