“Гірше ніж собаку закопали”: як проходять “коронавірусні” похорони в Україні.

У Василькові Київської області тільки одна ритуальна фірма офіційно має право ховати людей, у яких був виявлений коронавірус. При цьому в лікарні, навіть якщо результати тесту померлого на Covid-19 ще не встигли прийти, тиснуть на родичів, щоб ті зверталися саме до цієї служби, незважаючи на відверто завищений цінник на послуги.

Пише http://globalpres.co

Про це “Країні” розповіла родичка одного з померлих пацієнтів місцевої лікарні Валентина Василівна. Вона вважає, що лікарі співпрацюють з ритуальними службами і ховають померлих від інших хвороб за правилами для пацієнтів з Covid-19.

За словами жінки, ритуальна служба істотно завищила ціну і за документами поховала живу людину.

“Помер мій сват, йому кілька разів відмовляли в госпіталізації, у нього не було температури, обстеження показало пневмонію. Його нарешті госпіталізували в інфекційне відділення, куди його привезла моя дочка, а не” швидка “. У нього високий цукор, і не відходила сеча , почалася ниркова недостатність, його потрібно було реанімувати. Я подзвонила лікареві і запитала, чому його не переводять в реанімацію, але мені відповіли, що якщо вони переведуть його в реанімацію, то всі лікарі тоді виявляться в відділенні інтенсивної терапії. Хоча на нарадах вона виступила, що в реанімації у неї люди з підозрою на коронавірус “, – розповіла Валентина Василівна.

Стан її свата погіршився. Сама жінка епідеміолог, тому, за її словами, їй було зрозуміло, що це не картина коронавіруса. Але чоловікові не надали необхідну допомогу, і він помер.

За її словами, головний лікар наполягала, щоб його за всіма правилами хворих коронавірусів поховала приватна ритуальна фірма “Петро Великий”, яка знаходиться на території лікарні.

“Але згідно з постановою головного санітарного лікаря України, поховання має бути в рукавичках, а не в спец костюмах. Нам виставили рахунок майже 25 000 гривень, тому я запитала у головного лікаря чи віддадуть нам тіло, якщо ми хочемо, щоб цим зайнялася інша фірма, набагато дешевше, ніж ця. Але вона сказала, що так, якщо вони будуть в захисних костюмах “, – розповіла Валентина Василівна.

За даними жінки, в Василькові тільки фірмі “Петро Великий”, дозволено ховати хворих коронавірусом, а всім іншим ні. Тому її зятю довелося заплатити всю суму – тоді небіжчика одразу відвезли на цвинтар, хоча родичам сказали, що похорон почнеться пізніше.

“Зять передзвонив і ми почали швидко їхати на кладовище. Ми не попрощалися. Виявилося, що у цій приватної фірми є доступ до моргу, хоча він належить держструктурі. Ми тільки під’їхали, а мого свата вже закопують, бризкають якимись балонами, все в костюмах, кричать, щоб ми не підходили. Сусіди все за цим спостерігають. ми не дали дозакопати, ми привезли священика “, – повідомила жінка.

Її обурило те, як проходив похорон. Більш того, виявилося, що в документах помилково вказали ім’я не небіжчика, а її зятя – тобто, живу людину.

“Мій сват був активною по життю людиною, в Василькові його знали, він працював заступником директора Васильківського хлібокомбінату, а його, вибачте, гірше ніж собаку закопали. Більш того, дали виписку, де вказано ім’я зятя, тобто, поховали за документами живу людину “, – розповіла Валентина Василівна.

Пізніше виявилося, що сім’я піддалася на вмовляння лікаря ховати чоловіка швидше марно – так як тест на коронавірус показав негативний результат.