ФІЛАТОВ ТЕРМІНОВО ЗВЕРНУВСЯ ДО ЗЕЛЕНСЬКОГО ЧЕРЕЗ ПАНДЕМІЮ КОРОНАВІРУСУ (ВІДЕО)

Мер Дніпра Борис Філатов звернувся до президента України Володимира Зеленського, інших представників влади та своїх колег, закликавши об’єднати зусилля в боротьбі проти пандемії коронавірусу. Він наголосив, що зараз не час для суперечок через різні політичні чи світоглядні позиції.

Пише http://info-life.in.ua

У своєму відеозверненні, опублікованому на YouTube-каналі, Філатов висловив переконання, що лідери місцевого самоврядування по всій країні повинні згуртуватися і разом протидіяти не тільки епідемії коронавірусу, а й іншим викликам, щоби врятувати країну і стати запорукою успіху її майбутнього.

Друзі мої! Я сьогодні звертаюся не тільки до вас, шановні земляки, а й до всіх своїх колег: мерів, лідерів територіальних громад, політиків, яким небайдужа доля їхніх міст і держави загалом.

Наша нова реальність така, що все, що раніше змушувало нас сперечатися до хрипоти, відійішло на другий план. Російськомовні та україномовні, прихильники НАТО і ті, хто дивиться на Схід, парафіяни Київського і Московського патріархату, прихильники і противники Майдану, мусульмани і євреї, азербайджанці і вірмени, бідні і багаті – перед лицем смертельної хвороби рівні тепер всі.

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТMgid

Маски по 30 штук в упаковке. Недорого
Медицинские Маски

Медицинские маски всегда в наличии. Заказывайте онлайн
Медицинские Маски

Вік, в якому жінці вже не потрібні чоловіки
Faktu Online

Помните Светку Букину? Посмотрите, что с ней стало
News Fancy
У хаосі епідемії статус, посада, гроші і вплив перетворилися на порожній звук. Зла іронія в тому, що зараз усі ті, хто довгі десятиліття тягнув з нашої прекрасної країни ресурси, будував на шкоду Україні свої бізнес і кар’єру, після закриття кордонів опинилися замкнені у стінах власного дітища.

Чуму 21 століття не пересидіти у своєму заміському будинку, а розкуплені апарати ШВЛ не дозволять своїм заможним власникам прожити і 24 годин поза стаціонаром. Єдиним місцем, де і топчиновники, і прості люди можуть врятувати своє життя, стали наші вітчизняні лікарні.

Але поки в одні інфекційні лікарні надсилають неробочі ШВЛ, а в інших наспіх будують VIP-палати, основна проблема залишається невирішеною – у влади в країні немає імунітету до складних викликів.

Ми спостерігаємо судомні спроби врятувати ситуацію. Однак епідемія, що прийшла, – наша спільна біда. Я звертаюся до уряду, до центральної влади: місцеве самоврядування готове підтримувати цю боротьбу, але ви повинні з нами радитися, дослухатися до нас. Бо саме міста стоять на передовій боротьби зі смертельним вірусом.

Міста беруть на себе витрати щодо забезпечення лікарень, закуповують паливо для спецтранспорту, платять зарплати лікарям, шукають кошти на оплату нянь для дітей своїх медиків, поліцейських і рятувальників. Але ми ніби перебуваємо на різних планетах.

Особливо якщо йдеться про боротьбу з епідемією. Із кабінетів на Банковій чи на Грушевського і з маленької мерії районного центру картина світу виглядає зовсім по-різному.

Запам’ятайте: місцеве самоврядування – це не привілей, дарований органами центральної влади, а невід’ємне право громадян. Жителі українських громад повинні отримати реальні, а не фіктивні права, розпоряджатися своїми грошима і облаштовувати своє життя так, як вони самі хочуть, а не за наказами зі столиці.

Парадокс полягає в тому, що сьогоднішня моновлада повинна зрозуміти, що їй теж вигідне сильне і розвинене місцеве самоврядування. Це порятунок для президента і його команди. Вони сьогодні отримали в своє управління колос на глиняних ногах, який ось-ось може завалитися.

Делегувавши повноваження в регіони, у них з’явиться шанс значно збільшити керованість держави. Сильне місцеве самоврядування може врятувати країну у складний час і стати запорукою успіху її майбутнього розвитку. Ми всі повинні почати будувати нашу країну з нуля.

І навіть у 2014 році, після гір трупів і тон пролитої крові, нам не вдалося стати єдиною країною. Але, можливо, у нас залишився єдиний шанс зробити це зараз. Практично щодня я спілкуюся з десятком своїх колег із різних міст. Ми морально підтримуємо одне одного, погоджуємо свої дії і шукаємо шляхи вирішення спільних проблем.

Трагічний досвід китайського Уханя та італійської Ломбардії демонструє зазвичай найгірше там, де рвонуло першим. Трагедія може повторитися і у нас у Чернівецькій області. Дай Боже, щоб я помилявся і цей прогноз виявився хибним. Але у нас немає морального права мовчати. Ми не можемо зачинитися кожен у своїх містах, побудувати навколо них стіни, викопати рів і чекати, поки все закінчиться.

Я попросив про підтримку Чернівців своїх колег у Вінниці і в Одесі. І Сергій Моргунов, і Геннадій Труханов, різні мери різних міст, сказали, що готові допомогти. Днями Дніпро передав Чернівцям машину швидкої допомоги. Друзі мої, колеги, мери! Приєднуйтесь і ви! Будемо допомагати одне одному бути разом у біді та в радості!

Ми сильні в той час, коли простягаємо руку тим, хто потребує більше за інших, коли готові стояти один за одного, незважаючи ні на що. Якщо центральна влада і зараз нас не почує, то мери українських міст чутимуть одне одного завжди.

Я звертаюся до всіх колег, лідерів місцевого самоврядування – у нас немає іншого шляху. Ми повинні стати єдиним цілим, стати монолітним рухом і разом долати всі труднощі. Приєднуйтесь! Ми повинні згуртуватися, особистим прикладом як регіональні лідери показати всім нашим співгромадянам, що у нас більше спільного, ніж різного. Нам нема чого ділити!

Відкинувши всі наші суперечки, ми зобов’язані дати людям безпеку, достаток і справедливість. Давайте будувати країну, нашу спільну країну. Бо у нас одна біда і одна доля, одна країна і один народ.