Естонія відгородиться від Росії парканом висотою 2,5 метра

В Естонії стартує перший етап зведення кордону з Росією. Буде завершено будівництво паркану заввишки 2,5 метра на протязі близько 90 кілометрів, а також побудована інфраструктура на відрізку кордону від точки з’єднання кордонів Латвії, Росії та Естонії до села цереб, передає ERR.

Пише https://spnews.pp.ua

За словами естонського міністра внутрішніх справ березні Хельме, це «ту ділянку, через який найбільше ведуться контрабандистські справи». Він додав, що працювати будівельникам доведеться в непростих умовах, так як місцями кордон проходить по болотистих ділянок.

Договір про будівництво підписано департаментом поліції і прикордонної охорони Естонії, фірмами Merko Ehitus і GRK Infra.

Перший етап обійдеться майже в 20 млн євро. Роботи на першому етапі планується закінчити за три роки, уточнює Postimees.Loading…

Відзначимо, між Естонією і Росією немає договору про кордон. Його країни підписували в 2005 і 2014 році, але до цих пір не ратифікували.

За версією російської влади, в 1940 році Естонія добровільно вступила до складу Радянського Союзу, і на цьому Тартуський мирний договір припинив свою дію.

“Входження дійсно було мирним – в тому сенсі, що військових зіткнень не відбувалося, – зазначає головний науковий співробітник інституту загальної історії РАН, професор РДГУ Олександр Шубін. – В російських керівних колах нагадують, що входження було оформлено офіційними рішеннями естонської влади”.
Згідно з позицією естонської влади, Тартуський мирний договір – не просто документ про кордон. Це свого роду “свідоцтво про народження” Естонської Республіки.Loading…

“Росія може вважати, що Естонія втратила незалежність в 1940 році, а відновила незалежність Естонія – нова держава”, – говорить професор історії новітнього часу з Тартуського університету Ееро Медіяйнен.
За словами історика, для Естонії неприпустимо, щоб її сприймали як країну, яка виникла тільки в 1991 році після розпаду Радянського Союзу.

Історик підкреслює, що це викликає в Естонії великі побоювання з приводу подальших зовнішньополітичних планів Москви. Ці побоювання вже зокрема висловлювали в Департаменті зовнішньої розвідки Естонії, назвавши Росію єдиною загрозою суверенітету країни.