ДВА ВЕЛИКІ БУДИНКИ ТА ЗЕЛЕНА ЗОНА. ВІДЕО МАЄТКУ НАМІСНИКА КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ : ВРАЖАЮЧІ СТАТКИ НАСТОЯТЕЛЯ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКОЇ ЛАВРИ. ВІДЕО

За церковними лаштунками. Служба безпеки провела обшуки у помешканні намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла. Священнослужителю УПЦ МП закидають дискримінацію за релігійними ознаками та розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Настоятель Лаври каже, що все це неправда. Про церковні залаштунки розповість Мирослав Солонар.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

Два великі будинки та зелена зона. Відео маєтку намісника Києво-Печерської лаври в селі Вороньки неподалік Києва опублікували автомайданівці у 2015 році.

Нині сюди з обшуком навідалися правоохоронці.

“У рамках кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченими частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України відповідно до ухвал суду відбуваються обшуки”, – пояснив представник СБУ.

Стаття про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі.

Хто саме перебував у помешканні під час слідчих дій, – невідомо. Що саме шукали – працівники СБУ не коментують. Біля будинку зустрічаємо чоловіка, який відрекомендувався адвокатом.

Мінкульт розпочав перевірку коштовностей і святинь Києво-Печерської лаври
“Тут проживають особи, які доглядають за будинком. Сам владика не проживає тут фактично із певних років. Я точно стверджувати не буду. Однак скажу точно, що дуже довго він сюди не приїздить і не проживає”, – запевнив адвокат Олександр.

Обшуки тривали чотири години, все залишилося на місці, додає адвокат. За інформацією джерел “5 каналу”, кримінальне провадження відкрили після жовтневого інтерв’ю митрополита Павла, яке опублікували на одному з каналів Ютюбу під назвою: “Митрополит Павло про Філарета: Він із бісом цілувався”.

“Ну, ви знаєте, Філарет, він із бісом поцілувався, із бісом і дружить. Тому що послухайте його проповіді. Послухайте проповіді із монастиря і тільки чорт може так вивертатися”, – заявляв митрополит УПЦ МП.

Нинішні обшуки настоятель Лаври називає політичним переслідуванням. Запевняє: не розпалював міжкофесійної ворожнечі. Водночас думки щодо Предстоятеля УПЦ КП Філарета, в миру Михайла Денисенка, не змінив.

“Якщо сьогодні йдуть розборки, що я нібито образив Михайла Денисенка (Філарета – 5.UA), то я його не образив, а сказав слова Святого письма: якщо людина розділяє Церкву, благословляє людей на братовбивчу війну, вона є сином диявола. Не більше, не менше. Я ці слова сказав”, – пояснює настоятель Павло.

Щодо маєтку у Вороньках намісник Лаври визнає: нерухомість його. Але запевняє: не живе там уже п’ять років.

Якщо провину митрополита УПЦ МП Павла доведуть, йому може загрожувати до п’яти років в’язниці.

Мирослав Солонар, Сергій Барбу, Олексій Іванченков, “5 канал”