ЧОМУ ДЕШЕВШАЄ ДОЛАР І ЧИ ВАРТО ЗАПАСАТИСЯ ВАЛЮТОЮ — ЕКСПЕРТИ ВІДПОВІЛИ НА ГОЛОВНІ ПИТАННЯ УКРАЇНЦІВ

Падіння могло б бути ще відчутнішим, якби Нацбанк не почав скуповувати валюту

Обмін валют, скріншот з відео

Після паніки на ринку на початку пандемії коронавіруса, долар в Україні почав стрімко дорожчати. На піку його можна було купити майже за 28 гривень. Однак американська валюта спочатку швидко дорожчала, а тепер майже такими ж темпами почала дешевшати. І це виглядає нелогічно, враховуючи, що економіка України простоює через карантин. Зараз долар можна купити за 26.9 грн. Чому ж так сталося?

Пише http://info-life.in.ua

Обмін валют, скріншот з відео

Обмін валют, скріншот з відео

Падіння могло б бути ще відчутнішим, якби Нацбанк не почав скуповувати валюту. Зокрема, вони придбали долари у Нафтогазу, який отримав виплату від Газпрому за результатами арбітражу в Стокгольмському суді. Градус паніки знизився після позитивних рішень Верховної Ради 30 березня, після чого перспективи нового траншу МВФ стали реальними.

МВФ, скріншот: YouTube

МВФ, скріншот: YouTube

Аналітики вважають, що на тлі оптимістичних очікування долар буде дешевшати і далі, але вже не такими стрімкими темпами. Виділення кредиту МВФ може сприяти падінню долара нижче 26 гривень. Тому якщо ви плануєте придбати американську валюту, поспішати з цим не варто. Однак у віддаленій перспективі гривня знову почне дешевшати, оскільки реальних передумов для довгострокового утримування позицій немає.