БРАВО ! “Грозився приїхати в Україну на танку”.. Ви вже бачили якого “красунчика” накрили в Європі ?

Працівник департаменту контррозвідувальних спецоперацій ФСБ Росії Ігор Єгоров, який завербував генерала Валерія Шайтанова, сам родом з України, під час Майдану жив на базі СБУ, а “попався” у Європі.

Пише https://world-news.video

Детальніше про полковника ФСБ, який “прославилося” за один день – у розслідуванні OBOZREVATEL.

“Під ковпаком” у західних спецслужб
За інформацією, яку відразу після затримання генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова оприлюднили у Службі, один із колишніх керівників “Альфи” перебував у агентурному зв’язку з полковником ФСБ Ігорем Єгоровим.

Крім цього, слідство нібито має докази, що за завданням спецслужб РФ генерал планував проведення терактів (вбивств?) на всій території України. А виконавців Шайтанов добирав серед колишніх бійців спецпідрозділів.

Зустрічі Єгорова з Шайтановим та іншими українськими “спецами” відбувалися у Хорватії, Німеччині та Франції. Судячи з усього, європейські спецслужби щільно “вели” ФСБівця, а вже задокументувавши його зв’язки – повідомили українським партнерам.

На аудіозаписах (а СБУ, напевно, виклала тільки малу частину) є розмови Шайтанова, Єгорова і якогось “Н”.

Один із “сюжетів” – за ліквідацію Адама Осмаєва російський куратор обіцяв винагороду у 200 тисяч доларів, паспорт і посвідчення офіцера запасу Збройних сил РФ. Хто ж такий цей куратор?

Ігор Єгоров – працівник департаменту контррозвідувальних спецоперацій (1-а служба) ФСБ Росії. Йому 57 років, є дружина і дорослі діти.

Цікаво, що місцем народження в його документах вказано м. Стаханів Ворошиловградської області – зараз це м. Кадиївка Луганської обл. З 2014 року це місто перебуває під контролем російських гібридних сил і сповна відчуло на собі “переваги” існування в “ЛНР” – відсутність роботи, брак найнеобхіднішого, руйнування.

Коли саме Єгоров переїхав до Росії – невідомо, проте освіту він здобув уже там. Закінчив Новосибірське вище військове командне училище МВС, Вищі курси КДБ СРСР і Академію державної служби при президенті Росії.

Має нагороди: орден і п’ять медалей, причому одну з них – “За повернення Криму” – отримав у 2015 році.

Як стало відомо OBOZREVATEL із власних джерел, ФСБівець Єгоров під час Євромайдану жив на одній із баз Служби безпеки під Києвом.

За словами джерел, полковник ФСБ у лютому 2014 року перебував там разом з іншими працівниками російської спецслужби як “радник” українських силовиків.

“Взимку 2014 року було декілька десантів росіян. Деякі з них залишили базу 19 лютого: одні вилетіли з аеропорту, інші – поїхали “своїм ходом”, щоб не світитися. Серед них був і Єгоров”, – розповів один зі співрозмовників видання.

Він також додав, що до цього російський силовик дійсно кілька разів приїздив до Києва, був знайомий із багатьма працівниками СБУ, зокрема з Валерієм Шайтановим.

“До початку анексії Криму в російських і українських спецслужб була щільна взаємодія, так що дивуватися не варто. Був і один показовий випадок. За рік до Революції, коли Єгоров після чергового візиту збирався назад до Москви, його запитали: ну що, мовляв, коли наступного разу побачимося? А він засміявся і відповів: “Наступного разу я приїду на танку”, – розповів співрозмовник.

Цікаво, що до нинішнього “розкриття” Єгорова європейськими спецслужбами і українською контррозвідкою у Службі його знали під цим самим прізвищем. І за документами з такими даними він перетинав український кордон – до революційної зими 2014 року, і в лютому, напередодні розстрілів на Майдані Незалежності у Києві.

“Дзеркальна” реакція Росії
Цікавий момент: після того, як СБУ повідомила про викриття Шайтанова і його роботу на ФСБ, працівники російських центрів ІПСО (інформаційно-психологічних спеціальних операцій. – Авт.) спробували звести нанівець роль Єгорова, який “погорів”. Мовляв, українці не в курсі, що ФСБ працює тільки на території РФ і взагалі жодного вербування бути не могло (хоча це не так – наприклад, працівники Центру спеціального призначення ФСБ загинули на початку лютого цього року у Сирії).

Однак уже 15 квітня, наступного дня після розкриття Єгорова, ФСБ заявила про затримання на території Криму “української розвідгрупи ГУР МОУ”, до складу якої входила і завербована російська військовослужбовиця.

До завдань затриманих нібито входили організація терактів, добування відомостей, що містять державну таємницю, і вербування росіян. Загалом, по суті аналогічні підозри, що і в Україні щодо Шайтанова, Єгорова та ін.

Якщо коротко – це те, що називається “симетрична відповідь”. І саме вона свідчить про те, що “втрата” Єгорова (і агентів ФСБ в Україні) стала досить болючою для спецслужби країни-агресорки.

“Крота” не чіпали шість років
Операцію з викриття агента ФСБ вже назвали найважливішим викриттям Служби безпеки за всю історію Незалежності України. Таких високопоставлених зрадників справді не розкривали.

Однак у випадку з генерал-майором Шайтановим, одним із екскерівників Центру спецоперацій “А” СБУ, не менш важливим є питання – чому стільки років не діяла Служба?

Адже інформація щодо Шайтанова виходила і в публічну площину. Він засвітився у плані “Бумеранг” стосовно Майдану, оскандалився навесні 2014 року на Донбасі – самі бійці “Альфи” казали, що Шайтанов вів “переговори” з терористами.

Працівники СБУ в розмові з OBOZREVATEL згадували і “комерційну” діяльність Шайтанова у зоні АТО.

Однак все це не завадило йому отримати орден і генеральське звання.

Чи могло керівництво щонайменше не знати? Нереально. Тому наскільки серйозно відпрацюють всі зв’язки, чи вистачить сил, сміливості (і волі) для жорстких рішень – стане зрозуміло найближчим часом. Як і масштаб втрат від роботи генерала на ФСБ.