50 років жінка не вірила тому, що говорили про її чоловіка. Але правда виявилась ще більш неймовірною.!

Велике 50 років Марія Златич із Сербії не отримувала від чоловіка жодних звісток. Жила літня жінка на 100 доларів на місяць, коротаючи свої дні в маленькому будиночку в лісі. Але одного разу її скромне і спокійне життя було стривожене однією, здавалося б, немислимою новиною. Початок цієї історії було покладено в 1956 році.

Марія і Момчило Златіч поїхали до Австралії зовсім молодими. Він працював теслею, а вона займалася фермерською справою, ведучи невелике господарство. Життя здавалося казкою.

Як би там не було, через 18 місяців Марія дізналася, що її мати дуже сильно хвора. Молода жінка вирішила повернутися в Сербію. Прощаючись із чоловіком на причалі, вона й не підозрювала, що бачить його востаннє.

Марія піклувалася про вмираючу матір до самого кінця. Але попереду на жінку чекало нове випробування: з нез’ясовних причин повернутися до Австралії до Момчило вона більше не могла. Щотижня подружжя писало одне одному листи, намагаючись хоч якось скрасити біль розлуки. Щодня Марія бігла до поштової скриньки, щоб дістати нове послання від коханого. Але через кілька років листи стали приходити все рідше і рідше. Відкривши одного разу порожню поштову скриньку, Марія зрозуміла, що більше не отримає від чоловіка звісточки з Австралії. Відстань стала занадто складним випробуванням для молодої пари.


Роки мовчання змінилися десятиліттями. Марія жила одна в маленькому будиночку в лісі. Постарівши, вона не переставала отримувати допомогу від близьких друзів і сусідів. Усі, хто знав Марію, говорили про неї як про незвичайну людину, яка вміє допомагати людям і пробуджувати в них усе найкраще.


Поступово до літньої жінки почали доходити чутки про її чоловіка. Говорили, він розбагатів, займаючись фермерською справою, одружився вдруге. За допомогою своїх друзів, які знаються на Інтернеті, Марія переконалася в тому, що це правда.


Марія так і не пов’язала своє життя ні з ким і до кінця відмовлялася вірити, що чоловік забув про неї, хоча всі знайомі твердили про зворотне. Момчило помер у 2011 році. Оплакуючи кохання свого життя, Марія ще не знала, який сюрприз на неї чекає.

Виявилося, що колишній чоловік залишив їй у спадок 670,000 доларів. В одну ніч літня жінка стала мільйонером – її спадок дорівнював 7 мільйонам сербських динарів. Залагодження формальностей і оформлення всіх документів тривало 4 роки, після чого Марія вразила всіх своїми планами на спадщину. Усі без залишку статки вона віддала сім’ям своїх друзів і сусідів, які довгі роки безкорисливо допомагали їй, скрашуючи самотність. “Мені не потрібні всі ці гроші, – каже Марія, – Мені всього лише потрібна вода, хліб і трохи дров на зиму. Там, де я прагну опинитися, мені гроші точно не знадобляться”.


Життя Марії – дивовижний приклад жертовності, яку нечасто зустрінеш у наш час. Люди, які вміють безкорисливо віддавати себе, в одних викликають захоплення, в інших – посмішку. І все-таки саме про таких людей складають легенди.