311 за добу! Статистика невтішна – 12 людей за ніч не стало. Ситуація з медсестрами катастрофічна

Станом на ранок п’ятниці, 10 квітня, в Україні офіційно підтвердили 2203 випадки коронавірусу COVID-19.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я України у Facebook. При цьому за останню добу 311 виявлено нових випадків.

Пише https://www.presentnews.biz.ua

“За даними ЦГЗ, станом на 9:00 10 квітня в Україні 2203 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав”, – сказано в повідомленні.

Тим часом у лікарнях України катастрофічно не вистачає персоналу, який доглядає за хворими на коронавірус COVID-19.

Як заявив в інтерв’ю ZN.UA президент Асоціації анестезіологів України, професор кафедри анестезіології НМУ ім. О. Богомольця, лікар-анестезіолог київської лікарні Сергій Дубров, з лікарями проблем менше, а ось з медсестрами і санітарками – повна катастрофа.

“До епідемії українські лікарні на 70% були укомплектовані середнім персоналом і на 85% – лікарями. Але сьогодні медсестри почали звільнятися. Хтось через коронавірус, а хтось тому, що живе в селі і не хоче працювати вахтовим методом: потрібно побути з сім’єю або добиратися до міста складно”, – зазначив він.

Лікар розповів, що в його лікарні є одна санітарка, якій від електрички треба їхати на таксі. Вона платить за нього 350 грн, потім чергує три доби поспіль і половину зароблених грошей знову віддає на таксі, інакше не доїде на роботу.

“Взагалі, з санітарками особливо велика проблема: вони старшого віку, бояться заразитися коронавірусом, і їм важко дістатися на роботу. Лікарі поки що не звільняються”, – додав Дубров.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко спростував чутки про недостатню кількість апаратів штучної вентиляції легенів в столиці. Їх, за словами глави міста, в медустановах Києва майже 400.